Inuyashiki 2018 Film İncelemesi

Bugün Inuyashiki 2018 film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Inuyashiki filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Inuyashiki 2018 Film İncelemesi
Inuyashiki robot formu

Inuyashiki 2018 Konusu

58 yaşındaki bir baba ailesi, işi ve çevresi için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Ama ailesi ve çevresi onu hor görmekte hatta aşağılıyorlar. Birde bunun üstüne son evre kanser olduğunu öğreniyor. Ama bir gece gökyüzünden gelen kaynağı bilinmeyen bir ışık ile hayatı kökten değişiyor. Ama o parkta o saatte yalnız değil!

Inuyashiki 2018 Fragmanı

Inuyashiki 2018 Oyuncuları

  • Ichiro Inuyashiki = Noritake Kinashi
  • Hiro Shishigami = Takeru Satoh
  • Naoyuki Ando = Kanata Hongô
  • Shion Watanabe = Fumi Nikaidô
  • Mari Inuyashiki = Ayaka Miyoshi
  • Takeshi Inuyashiki = Nayuta Fukuzaki
  • Marie Inuyashiki = Mari Hamada
  • Yuko Shishigami = Yuki Saitô

Inuyashiki 2018 Film Eleştirileri ve Yorumlarım

Filmimiz Japonya yapımı olup, Fuji Television Network tarafından 20 Nisan 2018 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 127 dakikadır. Filmin orijinal adı いぬやしき ‘dir. Inuyashiki 2018 filminin bütçesi belirli değil ama gişede 5.5+ milyon $ kazanmıştır. Film Dram, Bilim Kurgu, Gizem, Aksiyon ve Gerilim türü içermektedir. Ayrıca Inuyashiki 2018 Netflix olarak aratanlar şuan için film Netflix ‘te yok. Inuyashiki 2018 Filmini Türkçe dublaj olarak izleyemezsiniz. Şuan için sadece Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Inuyashiki, ilk önce aynı adlı manga serisinden animeye çevrilmiş. Daha sonra anime serisi 2018 yılında beyazperde ‘ye aktarıldı.

Film baştan sona bilim kurguyu size hissettiriyor. Bununla birlikte CGI efektlerine diyecek söz yok. Her sahnede kullanılan efektler gerçekten fark edilemeyecek derecede kaliteli işlenmiş. CGI efektlerinde en önemli kısım geçiş formlarıdır. Örneğin insandan, kurt adam formuna ya da insandan vampir formuna vb. geçişlerde efektler filmin kalitesini gösterir.

Inuyashiki filminde de bu form geçişlerine önem vermişler. Mesela insan vücudundan robot formuna geçişlerde çevre bütünlüğü görsel olarak korunmuş. Türk sinamasındaki gibi sırıtmıyor. 🙂 Ayrıca filmdeki patlama sahneleri, kan sıçramaları ve ölüm sahneleri gerçekçi olmuş. Bu nedenle o hissiyatı hissediyorsunuz.

Diğer Japon filmleri gibi ikili diyaloglar çok az olmasına rağmen ilişkilerdeki dramı size öyle yada böyle hissettiriyorlar. Misal Inuyashiki ailesinin babalarını it yerine koyması sizide etkiliyor ve karakterlere kin besliyorsunuz. Örneğin kızı ve karısı resmen beni tilt etti. Yanımda olsalar sarı terlikle ağızlarına ağızlarına vurasım geldi. Hele o babalarının kanser olduğunu söylemek için çocuklarını ve eşini tek tek araması ama onların telefonunu açmaması.

Bunların yanında filmin aksiyonu hiç bitmiyor desem yeridir. Devamlı bir aksiyonun içindesiniz. Bu sayede duygudan duyguya atlıyorsunuz. Başka bir deyişle sıcak kumsallardan soğuk sulara atlamak gibi duygu geçişleri yaşıyorsunuz.

Inuyashiki 2018 Spoiler İncelemesi

Filmin sonuna bakarsanız sanki filmin devamı gelecekmiş gibi bitti. Film Inuyashiki 2, Inuyashiki 3 diye gidebilir bir potansiyele sahip. Ayrıca bu uzaylılar mı artık nedir bunları robot yapan varlık gizemini korudu. Bunun kesinlikle açıklığa kavuşması lazım.

SONUÇ: Filmi ailecek izleyebilirsiniz. Inuyashiki 2018 imdb puanı 6.6 ‘dır.( 1.900+ kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 7.8‘tir. Bu arada Inuyashiki 2018 film İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.