Jujutsu Kaisen Anime İncelemesi

Jujutsu Kaisen anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Jujutsu Kaisen Konusu

Japonya ‘da her yıl yaklaşık olarak 10.000 kişi açıklanamayan ölüm ve kaybolmalar gerçekleşiyor. Bunlarda çoğu lanetler yüzünden oluyor. Lanetler genellikle negatif enerjinin çok olduğu okul ve hastane gibi yerlerde daha çok bulunmaktadır. Bunun sebebi ise zorluk, pişmanlık, utanç kısacası insanlığın negatif duygularının yoğun olduğu mekanlar olduğu için. Bu negatif duygular lanetlerin kaynağı olduğundan buralarda daha güçlü oluyorlar.

İşte Yuji Itadori bu lanetler arasında en nadir ve güçlü bir canavarla bütünleşir. Normal bir hayat süren Yuji bunda sonra kendisini yok etmek isteyenlerle ya da taraf değiştirmesi için baskı yapanların arasında devamlı bir savaş verecektir. Ayrıca bütünleştiği Ryomen Skuna laneti ile kendi içinde savaş verecektir. Bakalım kazanan kim olacak?

Jujutsu Kaisen Karaterleri

  • Yuji Itadori: Esas oğlandır. Çevresindeki herkese yardım etmek istemesi yüzünden başına açılmadık dert kalmayacaktır. Her zaman başkalarını düşünen biridir. Aynı zamanda vurdun duymaz, yaramaz ve şakacı bir kişiliktir.
  • Satoru Gojo: Bizim oğlanın okuldaki öğretmeni olacaktır. Kendileri komik ama aynı zamanda çok güçlüdür.
  • Megumi Fushiguro: Itadori ‘nin arkadaşıdır. Yan karakter olarak gerekli tüm beklentileri yerine getiriyor.
  • Mahito: İnsanların başkalarına karşı besledikleri nefret ve korkudan doğan bir lanet. Animenin en felsefik karakteridir. Konuşmaları bazen sıkıcı olabiliyor. Ama hak verdiğim noktalarda olmuştur. 🙂

Jujutsu Kaisen Fragmanı

Jujutsu Kaisen Yorum ve Eleştirilerim

Anime dizi, mangadan uyarlanmış bir Japonya yapımıdır. 3 Ekim 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Dizinin orijinal adı Jujutsu Kaisen ‘dir. Animenin bütçesi belirli değil. Anime; Macera, Gizem, Aksiyon ve Fantastik türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Şuan için 1. Sezon (24 bölüm) bitmiştir. Jujutsu Kaisen 2. Sezon onayı alması beklenmektedir.

Animemiz Yuji Itadori ‘nin, Ryomen Skuna, dört kollu ve iki yüzü olan acımasız bir hayali tanrının parmağını yemesi ile başlıyor. Daha sonra bu lanetli canavarla birleşiyor. Ama Itadori bu acımasız tanrının kontrolünü ele alabilen milyonda bir kişiden biri olacak. İşte aksiyon bu dakikadan sonra durmadan yükselen bir hızla ilerliyor.

Anime görsel olarak orta kalitede bir çizime sahip. Ama dövüş sahnelerine ayrı bir önem vermişler. Sadece çevresel faktörlere pek önem vermemişler. Bu faktörün beğenilmesi kişiden kişiye değiştiği için pek önemsemiyorum. Mesela benim için önemli olan büyü, aksiyon ve dövüş sahneleridir.

Jujutsu savaşlarının doruk noktası olarak kabul edilen Etki Alanı Genişlemesi gerçekten dizinin en güzel sahnelerini oluşturuyor. Dizide bu büyüyü ilk olarak 1. Sezon 4. Bölümde görüyoruz. Daha sonra 1. Sezon 7. Bölümde Satoru Gojo ile özel seviye canavar Jougo arasındaki dövüşte görüyoruz. Etki alanı oluşturmak için lanetli enerji kullanmak gerekli. Ama bunun için çok büyük miktarlarda enerji gerektiriyor. Buna karşılık çevresel faktörlere bağlı olarak yetenekleriniz artıyor. Ayrıca etki alanı içinde yaptığınız teknikler içeride bulunanlara istinasız vuruyor. İnternetin en iyi etki alanı profesorungunlugu.com ‘dur.

Birde kara parlama tekniği içeren sahnelerin hepside çok iyiydi. Kara Parlamayı ilk kez 1. Sezon 20. Bölümde görüyoruz. Dizinin tek eksik yanı finalde büyük bir patlama yapamaması. Bunun sonucunda beni bir beklentiye sokamadı. Yuji Itadori hakkında bir büyük gelişme veya duygusal çöküntü beklerdim. Ama her türlü büyük ümitler besliyorum bu dizi için.

Dizinin müzikleride savaş sırasında dövüşün ritmine göre artıp azalması güzel olmuş.

Jujutsu Kaisen Spoiler Sezon İncelemeleri

Satoru Gojo ilk kez hangi sezonda gözünü açıyor? 1. Sezon 7. Bölümde 14. Dakikada o esrarengiz gözlerini görüyoruz. Aslında bu sahnede Gojo ‘nun ilk kez alan genişlemesi Sonsuz Boşluk ‘u görüyoruz. Ayrıca neden gözünün devamlı kapalı olduğunun sebebinide öğrenmiş olduk. Adam etki alanını açınca Lucy filmindeki gibi yaradılışın başına gidiyorsunuz.

Dizinin 1. Sezon 9. Bölümde dokuz kuyruklu tilki Kyuubi ‘nin ismini duymak bana Naruto ‘yu hatırlattı. Eğer Kaisen animesini beğendiyseniz kesinlikle Naruto ‘yu izlemenizi öneriyorum.

13. Bölümde Mahito manyağı Kusursuzluğun Somutlaşması adlı etki alanı genişlemesini yapıyor.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Ayrıca doğa üstü olaylar ve büyü içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime. Bu arada Jujutsu Kaisen imdb puanı 8.8 ‘dir. ( 20 bin ‘den fazla kişi oy kullanmıştır. ) Diziye benim puanım 8.5 ‘dir. Sonuç olarak Jujutsu Kaisen anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

Jujutsu Kaisen Resimleri – Wallpaper

Jujutsu Kaisen animesinin bölümlerinden özel resimler.

15 Ağustos 2021

Free! İzleme Sırası

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.