Loki Dizi İncelemesi (2021)

Loki dizi incelemesi hakkında eleştiri ve yorumlarımı sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Loki imdb puanı, Loki dizi konusu, Loki dizi oyuncuları dahil olmak üzere dizi hakkında bir çok bilgi vereceğim arkadaşlar.

Loki Dizi İncelemesi

Loki Dizisinin Konusu

The Avengers ve Avengers: Endgame filmlerinin arasındaki bir zamanda Kurnazlık Tanrısı Loki ‘nin değişken hayatını izleyeceksiniz.

Loki Dizi Fragmanı

Loki Dizi Oyuncuları

  • Loki = Tom Hiddleston (anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum)
  • Mobius = Owen Wilson
  • Ravonna Renslayer = Gugu Mbatha-Raw
  • Hunter B-15 = Wunmi Mosaku

Loki Dizi Eleştirisi ve Yorumlarım

Dizi ABD yapımı olup bölüm 9 Haziran 2021’de Disney+ yayınlanmıştır. Loki Anti kahraman, Macera, Aksiyon, Fantastik ve Bilim Kurgu türünde dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Dizimiz 50 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Peki Loki kaç bölüm olacak? Loki kaç sezon? Şuanlık 1. Sezon onaylı ve 6 bölümden oluşacak. Loki nereden izlenir hangi kanalda? Tabi ki Disney+ ‘tan.

Loki dizisi ne zaman çıkacak? Sorunu sora sora sonunda 9 Haziranda 6 bölümden oluşan 1. Sezon ülkemizde hizmeti olmayan Disney+ yayınlandı. Diziyi izleyenler şimdiden ”Loki dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?” diye baskılar oluşturmaya başladı.

Dizinin ilk izlenimi müthiş bir görsellik sizi bekliyor arkadaşlar. Adamların filmlerinde bu tür kalitedeki efektleri görmeye alışmıştık ama artık diziler filmleri geçti resmen. Şunu anladım Marvel, DC, Disney gibi yapım şirketleri için bu tür kalitedeki yapımlar onlar için artık çok sıradan.

Tom Hiddleston sanki dünyaya Loki karakterini canlandırmak için gelmiş. Aynı Robert Downey Jr, Iron Man karakterini canlandırması gibi. Bu karakterlerin bu kadar sevilmesi ve yükselmesi bu oyuncular sayesinde olduğunu düşünüyorum. Loki dizisindede Tom her zamanki gibi çok iyi bir oyunculuk sergilemiş. Onun yanında Owen Wilson, Mobius karakteriyle ona eşlik etmiş ve dizi boyunca iyi bir ikili olacaklarının sinyallerini verdiler.

Loki dizisinin uzun sezonlar devam edebilecek bir konusu var. Eminimde uzun yıllar en azından 4-5 sezon izleyebiliriz diye düşünüyorum. Ayrıca dizide zaman kavramını çok iyi işlemişler. Genelde zaman içerikli dizi ve filmlerde beynimiz yanar ama dizide bunu çok basit ve kısa bir şekilde işlemişler. İnternetin beyin yakan sitesi profesorungunlugu.com ‘dur.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama dizi başlığının harfleri çeşitli yazı tipleri arasında değişiyor. Buda Loki ‘nin ruh hallerini temsil ettiğini düşünüyorum. Birden fazla Loki göreceğiz.

Loki Dizisinden Alıntılar

  • Her yolun bir ayrımı vardır. Ama hep yanlış yol seçilir.

Loki Dizisi Hakkında Bilinmeyenler

  • Dizi, Marvel Studios’un ilk süper kötü adam ( anti süper kahraman ) merkezli bir projesidir.

Loki Spoiler Sezon Açıklamaları

Marvel filmlerinde ve dizinlerinde ilk kez Zaman Varyans Birliği, Zaman Koruyucuları ve Kutsal Tarih Şeridi gibi yeni kavramlar karşılaştım. Ama mizahi anlayışları hoşuma gitti. 🙂

Loki 1. Sezon Spoiler İncelemesi

İlk bölümde Zaman Koruyucuları ismini sık sık duyacaksınız ama haklarında bir bilgi öğrenemeyeceksiniz. Öte yandan bu bilinmezlik diziye bir gizem havası katmış. Güzel olmuş mu derseniz bence olmuş. Çünkü bu gizem, dizi hakkında devamlı bir beklenti oluşturacak ve dizini izlenmesini sağlayacaktır. Eminim bir çok kişi ilk bölümden ”Zaman Koruyucuları Kim?”, ”Zaman Koruyucuları gerçek mi?” , ” Zaman Koruyucularının gerçek amacı nedir?” gibi soruların cevaplarını aramışlardır.

İlk bölüm aksiyon bakımından beklentimin biraz altında kaldı. Ama temel olarak sağlam bir bölüm olmuş.

2. Bölüm ilk bölümden daha yavaş ilerledi ama kafamızdaki sorular biraz daha azaldı. Ayrıca bölümün sonunda ”Lady Loki hangi sezonda ve bölümde çıkıyor” sorularının cevabını almış bulunuyoruz. Ayrıca Lady Loki rolünü Sophia Di Martino (Sylvie) canlandırıyor.

Lady Loki

3.Bölüm ‘de zaman koruyucuları ‘nın (tamda düşündüğüm gibi) bir yalanın üstüne kurulu düzen olduğunun ilk sinyallerini alıyoruz. ZDY çalışanlarının, zaman koruyucuları tarafından yaratılmadığı tam tersi onlarında birer değişken olduğu gerçeğini öğrendik. İki durağan bölümden sonra bu bölüm aksiyon bakımından nefesimizi kesti. Bundan sonra sezonun finaline kadar ortalık yatışmayacak gibi.

4.Bölüm: Zaman Koruyucularını ilk kez bu bölümde görüyoruz. Mobius ve Loki bu bölümde ölüyor. Zaman Koruyucularının gerçek yüzlerini görmüş olduk.

5.Bölüm: Zamandan silinen varyantların boşluk adında bir yere gittiğini ve orada Alioth adında bir yaratığın avı olduklarını öğreniyoruz. Loki ile Mobius sarılması bitirdi beni. İliklerime kadar o samimiyeti hissettim. Bölümün finalinde zamanın sonunu görmüş olduk.

6. Bölüm: Zamanın sonunda ”Geriye Kalan Kişi” kim onu öğreniyoruz. Ve onu öldürüyoruz. 🙂

Loki dizisi izlenir mi? Dizi küçük çocuklar için uygundur değildir çünkü bol bol kan ve şiddet mevcuttur. Ayrıca bilim kurgu ve fantastik seven biriyseniz tam size göre bir dizi. Bu arada Loki Dizi imdb puanı 9.3 ‘tür. ( 11 bin kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Diziye benim puanım 8.0 ‘dır. Sonuç olarak Loki Dizi İncelemesi ‘ni beğenmişsinizdir umarım.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.