Record of Ragnarok Anime İncelemesi (Shuumatsu no Valkyrie)

Record of Ragnarok anime incelemesi. Bu incelemede konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Record of Ragnarok Anime İncelemesi (Shuumatsu no Valkyrie)

Record of Ragnarok Konusu

Her 1.000 yılda bir Tanrılar, insanlığın geleceği hakkında karar vermek için Cennet ‘te toplanıyorlar. Kısacası bu toplantıya ”İnsanoğlu’nun Hayatta Kalması Konferansı” diyebiliriz. Ama son toplantıda İnsanların yaptıkları hatalardan dolayı, Tanrılar insanoğlunun yok olmasına karar veriyorlar. Ama Tanrılardan biri buna karşı çıkıp insanoğluna son şans vermek için bir teklifte bulunacaktır. Bu teklife göre Tanrılar ile İnsanlar arasında ”Ragnarok” adı verilen bir mücadele düzenlenecek. Bu mücadelede 13 savaşın 7 ‘sini kazanan şampiyon olacaktır. Bakalım İnsanlık, Tanrı ‘ları yenip sona dur diyebilecekler mi?

Record of Ragnarok Fragmanı

Record of Ragnarok Karakterleri

Record of Ragnarok 13 İnsan Savaşçı

 • Lü Bu: Çin İmparatorluğunda yaşamış bir generaldir. Silahı Sky Piercer ‘dir. Özel yeteneği herhangi bir zırhı kırabilmesidir. Bu arada silah Valkyrie Randgriz tarafından verilmiştir. Ayrıca Lü Bu ‘nun Gök Delici adından kendi geliştirdiği özel bir saldırısı vardır.
 • Adam: Tüm insanlığın babası ilk insan Adem. Silahı muşta ‘dır. Özel yeteneği, değdiği her yeri kırabilmesidir. Bu arada silah Valkyrie Reginleif tarafından verilmiştir. Ayrıca Adem ilahi yansıma adında özel bir yeteni vardır.
 • Kojiro Sasaki: Ünlü bir Japon kılıç ustasıdır. Silahı iki elli bir nodachi olan Monohoshizao‘dur. Bu arada silah Valkyrie Hrist tarafından verilmiştir. Ayrıca Kojiro ‘nun Senju Musou rakiplerinin saldırılarını önceden tahmin eden ve ona göre savaşan kendi geliştirdiği özel bir stili vardır.
 • Karındeşen Jack: İngiliz seri katildir. Silahı bir çift eldiven ‘dir. Özel yeteneği dokunduğu her şeyi Tanrıları bile öldürebilmesidir. Bu arada silah Valkyrie Hlökk tarafından verilmiştir.
 • Raiden Tamemon: Ünlü Japon sumo güreşçisidir. Silahı Mawashi giysisi’dir. Özel yeteneği tüm kasları üzerinde tam kontrol sağlamasıdır. Bu arada silah Valkyrie Þrúðr tarafından verilmiştir.
 • Buda: Budizm dinini yaratan eski bir tanrıdır. Ama savaş sırasında insanlar tarafında savaşmayı seçmiştir. Silahı asa ‘dır. Bu arada özel yeteneği duygularını 6 farklı forma sokabilmesidir.
 • Qin Shi Huang: Çin’i birleştiren ilk imparatordur.
 • Simo Häyhä: Fin keskin nişancıdır.
 • Nikola Tesla: Kendisi mucittir.
 • Souji Okita: Japonya da kılıç ustalığıyla ünlü özel bir polis gücünün kaptanıdır.
 • Michel de Nostredame: Ünlü bir kahindir.
 • Sakata Kintoki: Japon halk kahramanıdır.
 • Grigori Rasputin: Doğaüstü yeteneklere sahip olduğu iddia edilen bir Rus mistik.
 • Leonidas: Ünlü bir Spartalı Kralı ‘dır.

Record of Ragnarok 13 Tanrı Savaşçı

 • Thor: İskandinav tanrısıdır. Bu arada silahı çekiç ‘tir.
 • Zeus: Tanrılar Konseyi ‘nin bakanıdır. Bu arada silahı çıplak elleridir.
 • Poseidon: Denizlerin tanrısı ‘dır. Bu arada silahı trident ‘dır.
 • Herakles: Güç ve Kahramanlık tanrısıdır. Bu arada silahı sihirli bir sopadır.
 • Hermes: En hızlı Yunan tanrısıdır.
 • Afrodit: Aşk ve güzellik tanrıçasıdır.
 • Ares: Savaş tanrısıdır.
 • Şiva: Dört kollu Hindu yıkım tanrısıdır.
 • Bishamonten: Budizm’in kötüleri cezalandıran tanrısı.
 • Susanoo-no-Mikoto: Japon, deniz ve fırtına tanrısıdır.
 • Odin: Yüce İskandinav tanrısıdır.
 • Loki: İskandinav kurnazlık tanrısıdır. (Ayrıca dizisi için tıklayınız Loki 2021 Dizi İncelemesi)
 • Heimdall: İskandinav mitolojisinde Bifrost köprüsünün bekçisidir. Duyuları çok gelişmiştir.
 • Huginn ve Muninn: Tanrı Odin’e bilgi getiren bir çift kuzgundur.
 • Anubis: Mısır ölüm tanrısıdır.
 • Apollon: Yunan Güneş tanrısıdır.
 • Beelzebub: İblis tanrısıdır.
 • Herkül:
 • Vaisravaa:

13 Valkyrie ‘nin İsimleri ve Yetenekleri

 • Dördüncü kız kardeş Randgriz. Adının anlamı kalkan kıran. Völundr dönüşümü bir mızraktır. Özel yeteneği her şeyi paramparça etmesidir.
 • Yedinci kız kardeş Reginleif. Völundr dönüşümü bir muştadır. Özel yeteneği değdiği her şeyi kırabilmesidir.
 • İkinci kız kardeş Hrist. Adının anlamı korku ve öfkeyle titreyen kişi. Völundr dönüşümü bir kılıçtır.

Sık Sorulan Sorular

Record of Ragnarok Nereden İzleyebilirim?

17 Haziran 2021 tarihinden itibaren Record of Ragnarok 1 .Sezon ‘u Netflix ‘te izleyebilirsiniz.

Record of Ragnarok İzle: https://www.netflix.com/title/81281579

Record of Ragnarok Ana Karakteri Kimdir?

Brunhilde, 13 Valkyrie Kız kardeşin en büyüğüdür ve insanlığı kurtarmak için tanrıların karşısında durmuştur. Ragnarok ‘ta insanlığın en iyi ve en güçlü savaşçılarını en güçlü tanrılara karşı durmak ve onları öldürmek için seçen kişi olduğu için serinin devam eden ana kahramanıdır.

Record of Ragnarok Kaç Bölüm Olacak?

1. Sezon 12 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca büyük ihtimal 2. Sezon onayıda alacaktır.

Record of Ragnarok Kaç Sezon?

17 Haziran 2021 tarihinde Netflix ‘te 1. Sezonu yayınlanmıştır. Ama şuan için toplamda kaç sezon olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Normalde mangası 10 cilttir.

Record of Ragnarok Anime Eleştirileri ve Yorumlarım

Arenaya girişler. Bu ve benzer anlatımlar için Youtube Kanalıma abone olmayı unutmayın. ABONE OL

Anime dizi, Japonya yapımı Netflix animasyon dizilerinden olup, 17 Haziran 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Dizinin orijinal adı Shuumatsu no Valkyrie ‘dur. Animenin bütçesi belirli değil. Anime; Macera, Dram, Gizem, Aksiyon ve Fantastik türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor.

Anime aslında, 2017 yılında Shinya Umemura ve Takumi Fukui tarafından yazılan ve Ajichika tarafından resimlenen bir Japon manga dizisidir. Warner Bros tarafından yayın hakları alınıp anime dizisine uyarlanmıştır. Yani dizimiz mangadan uyarlanan animeler kategorisindedir. Manga 6 milyondan fazla satmıştır.

Animeyi yorumlamaya direk eksi tarafları ile başlayacağım. Abi o dış ses nedir! Kendimi magazin programı izliyormuşum gibi hissettim. Abartılı ve kulak tırmalayan bir ses. Kesinlikle bu animeye bu ses olmamış. Hatta durumu anlatan dış sese gerek bile yok. Birde Brunhilde sesi ile görünüşü bana bir türlü doğru gelmedi. Dizi boyunca resmen sesini duydukça tilt oldum. Ancak öte yandan Japonca orijinal seslendirmesi mükemmel. Kesinlikle seslendirmeyi orijinal dilde dinleyin.

Animenin çizimleri ise biraz beklentilerimin altında kaldı şahsen. Daha canlı, dinamik ve detaylı bir çizim beklerdim. Dizi içinde saçma saçma kalitesiz sahne mevcuttu. Adam konuşuyor ağzı oynamıyor, birden fazla cümle kuruyor ağzı sabit kalıyor. Savaş sahnelerinde çok abartılı ve gereksiz sahne mevcut. Resmen ritmi bozan sahneler. Misal sahneler duruyor üstüne karakterler yorumda buluyor ve savaş sahnesinin içine ediyorlar. Neyseki bu aksiyonu bozan gereksiz sahnelerden 4. Bölümden sonra kurtuluyorlar.

Dizinin genelinde bir uyumsuzluk bir ciddiyetsizlik hakim. O Zeus ‘u görmeniz lazım. Koca tanrıyı ne hallere sokmuşlar. Ama bazı karakterleri sizi çok şaşıtacak ve içine çekecek. Mesela Kojiro Sasaki (kaybedenlerin en iyisi), Adem bunların hayatını ve savaşlarını merakla izleyeceksiniz.

Shuumatsu no Valkyrie 1. Sezonunda sadece 3 savaş izleyebildik. Geriye 10 müsabaka daha olduğunu düşürsek Record of Ragnarok 2. Sezon onayı almama gibi bir durumu yoktur diye düşünüyorum. Hatta Record of Ragnarok 3. Sezon ve 4. Sezon olarak onay alıp devam edecektir. Ama şuan için Record of Ragnarok 2. Sezon ne zaman çıkacak? sorusunun cevabı belli değil.

Record of Ragnarok Spoiler İnceleme

1. Sezon İncelemesi

İlk savaş, Thor ile Lü Bu arasında olmuştur. Birisi Yıldırım Tanrısı, diğeri Çin kahramanı. Savaşı Thor, Lü Bu ‘nun kafasını çekici ile uçurarak kazanmıştır. Ek olarak bu sahne 1. Sezon 4. Bölümde gerçekleşmiştir.

İkinci savaş, Zeus ile Adem arasında olmuştur. Birisi tanrıların babası, diğeri insanların babası. Savaşı Zeus, Adem ‘in ilahi yansıma gücününden yararlanarak kazanmıştır. Ek olarak bu sahne 1. Sezon 8. Bölümde gerçekleşmiştir.

Üçüncü savaş, Poseidon ve Kojiro Sasaki arasında olmuştur. Birisi denizlerin hükümdarı, diğeri Japon kılıç ustasıdır. Savaşı Sasaki, Poseidon ‘nun ellerini ve vücudunu keserek kazanmıştır. Bu arada insanlar tanrılara karşı ilk galibiyetini almıştır. Ek olarak bu sahne 1. Sezon 12. Bölümde gerçekleşmiştir.

Dördüncü savaş, Herkül ve Karındeşen Jack arasında olmuştur. Birisi adalet temsili, diğeri kötü bir katildir.

Record of Ragnarok Kim Kazandı?

İnsanlar Ragnarok’u 7 ‘ye 6 olarak kazanmıştır. Sonuç olarak Tanrılar, yeni bir Ragnarok’a gerek kalmaması ve Dünya’nın insanlığın kendisinden kurtulması için insanlığa yeniden rehberlik etmeye karar vermişlerdir.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ayrıca tanrı ve mitoloji içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime. Bu arada Record of Ragnarok imdb puanı 6.9 ‘tür. ( 140 kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Filme benim puanım 8.0 ‘dir. Sonuç olarak Record of Ragnarok anime İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

Record of Ragnarok Anime Resimleri – Wallpapers

YORUMLAR

 1. Mangadan bilgi vererek kimin kazandığına kadar söylediniz. Anime ile ilgili yorum okumaya gelip spoiler yedim. Ne desem boş. Umarım başkaları görüp siteye girmez.

  1. Merhaba Ka, sanırım gözünüzden kaçmış ”Record of Ragnarok Spoiler İnceleme” diye başlık attım. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.