Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Film İncelemesi (Kyoto Inferno)

Bugün Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Film İncelemesi

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Konusu

Yemin etmiş samurayımız Kenshin Himura bu sefer ihanete uğramış başka bir suikastçi samuray olan Makoto Shishio durdurmak için Meiji hükümetine yardım edecek.

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Fragmanı

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Oyuncuları

 • Kenshin Himura = Takeru Satoh
 • Kaoru Kamiya = Emi Takei
 • Megumi Takani = Yû Aoi
 • Sanosuke Sagara = Munetaka Aoki
 • Aoshi Shinomori = Yûsuke Iseya
 • Sojiro Seta = Ryûnosuke Kamiki
 • Makimachi Misao = Tao Tsuchiya
 • Makoto Shishio = Tatsuya Fujiwara
 • Ito Hirobumi = Yukiyoshi Ozawa

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz Japonya yapımı olup, Warner Bros tarafından 1 Ağustos 2014 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 138 dakikadır. Filmin orijinal adı Rurôni Kenshin: Kyoto Inferno ‘dır. Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi filminin bütçesi bilinmiyor ama gişede 52+ milyon $ kazanmıştır. Film Dram, Aksiyon, Macera ve Fantastik konuları içermektedir. Ayrıca Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Netflix olarak aratanlar 18 Hazirandan itibaren Netflix ‘te Rurouni Kenshin serisinin hepsini izleyebilecektir.

Rurouni Kenshin, ilk önce aynı adlı manga serisinden animeye çevrilmiştir. Daha sonra anime serisinin ilk filmi 2012 yılında beyazperde ‘ye aktarılmıştır. Arkasına 2014 yılında iki film birden gelmiştir. Son olarak 2021 yılında film final yapmıştır. Kısacası seri toplamda 4 adet filmden oluşmaktadır.

Filmimiz Rurouni Kenshin 1 ‘deki gibi hızlı bir başlangıç ile giriş yapıp filmin isminin neden ”Kyoto Cehennemi” olduğunu daha ilk dakikadan öğrenmiş oluyoruz.

Bu 2014 yılında çıkan filmi iki part şeklinde yayınladılar. Bunlardan biri Kyoto Cehennemi diğeri Efsanenin Sonu arkadaşlar. Onun için bu ilk part biraz sönük kalmış açıkçası. Mesela aksiyon, dram ve müzik olsun ilk filmin altında kalmış. Ben seriyi ilk filmin üstüne koyar ilerler diye düşünmüştüm belki ondan beklentimi de yüksek tutmuş olabilirim.

Bakalım bu durgunluk filmin 2. Partı, serinin 3. Filmi olan ”Rurouni Kenshin 3: Efsanenin Sonu ” geçecek mi? Yoksa vasat şekilde sürecek mi?

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Spoiler İnceleme

Polis gücünün elinde ilk filmdeki gibi tahta sopalar yok hepsinde tüfek mevcut. Ama gene bir samuraya karşı 5-6 tane tüfekli adam bir şey yapamıyor. 🙂

Shishio ‘yu ortadan kaldıran ekip sanırım buna 30-40 kere kılıç saplıyor üstüne bedenini yakıyorlar. Nasıl oluyorsa bizimki cehennemden geri geliyor. 🙂 İşte filmin fantastik kısmı burada devreye giriyor.

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Film Müzikleri

Final sahnelerinde çalan parçalar https://www.youtube.com/watch?v=kzcVs070uRU ve https://www.youtube.com/watch?v=vTh-GB4SYLY

Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi Filmi Hakkında Bilinmeyenler

 • Okubo Toshimichi, 1830’dan 1878’e kadar yaşayan gerçek bir kişidir. Tokyo’daki evine dönerken bir grup samuray tarafından öldürülmüştür. Filmdeki gibi saldırı 14 Mayıs’ta gerçekleşmiş.
 • 3 filmdede kullanılan köprü aynı köprüdür.

SONUÇ: Filmi ailecek izleyebilirsiniz. Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi imdb puanı 7.6 ‘tür.( 12 bin kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Filme benim puanım 7.0‘dır. Bu arada Rurouni Kenshin 2: Kyoto Cehennemi film İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.