Rurouni Kenshin 4: Final Film İncelemesi (Final Chapter Part I)

Rurouni Kenshin 4: Final film incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Rurouni Kenshin 4: Final Film İncelemesi (Final Chapter Part I)

Rurouni Kenshin 4: Final Konusu

Serinin daha önceki filmlerinden hatırladığınız üzere Kenshin Himura bir suikastçidir. Ama artık insan öldürmemek üzere yemin etmiş ve avare olarak gezmiştir. Artık normal bir insan gibi Kaoru Kamiya ile birlikte köyde kılıç ustalığı okulu işletmektedir. Ama önceki yaşamında yaptığı hatalar şu anki huzurlu yaşamını etkilemektedir. Bu seferki düşmanı Himura ‘nın en derinlerinde saklı olan bir düşmanlık. Bakalım bu sefer Kenshin kendini ve sevdiklerini korulayabilecekmi?

Rurouni Kenshin 4: Final Türkçe Fragmanı

Rurouni Kenshin 4: Final Oyuncuları

Rurouni Kenshin 4: Final Oyuncuları ve yönetmeni. Rurouni Kenshin 4 cast ekibi
  • Kujiranami Hyogo = Shin’nosuke Abe
  • Megumi Takani = Yû Aoi
  • Sanosuke Sagara = Munetaka Aoki
  • Tomoe Yukishiro = Kasumi Arimura
  • Hajime Saito = Yôsuke Eguchi
  • Aoshi Shinomori = Yûsuke Iseya
  • Inui Banjin = Joey Iwanaga

Yönetmen: Keishi Ohtomo

Rurouni Kenshin 4: Final Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz Japonya yapımı olup, Warner Bros tarafından 23 Nisan 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 138 dakikadır. Filmin orijinal adı Rurôni Kenshin: Sai shûshô – The Final ‘dir. Sai shûshô filmin bütçesi bilinmiyor ama gişede 33+ milyon $ kazanmıştır. Film; Dram, Aksiyon, Macera ve Fantastik türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca Rurouni Kenshin 4: Final Netflix olarak aratanlar 18 Hazirandan itibaren Netflix ‘te Rurouni Kenshin serisinin hepsini izleyebilirsiniz. (Bkz. https://www.netflix.com/title/81313227 )

Rurouni Kenshin, ilk önce aynı adlı manga serisinden animeye çevrilmiştir. Daha sonra anime serisinin ilk filmi 2012 yılında beyazperde ‘ye aktarılmıştır. Arkasına 2014 yılında iki film birden gelmiştir. Son olarak 2021 yılında film final yapmıştır. Kısacası seri toplamda 4 adet filmden oluşmaktadır.

Serinin diğer filmleri için bkz. https://www.profesorungunlugu.com/2021/06/rurouni-kenshin-izleme-sirasi.html

Final filmi hakkını verecek şekilde bol aksiyonlu geçti. Bir önceki filmin (Rurouni Kenshin 3: Efsanenin Sonu) durgunluğu yok. İlk dakikadan son dakikaya kadar aksiyon devamlı zirvede. Şahsen benimde bir samuray filminden beklediğimde buydu. Bu beklentiyi final serisinin ilk filmi karşıladı.

Geçmişten Gelenler

Serinin 4. Filminde bir önceki filmden 2 eski kötü karakteri görüyoruz. Ayrıca beyaz saçlı Enishi Yukishiro oyuna dahil oluyor. Tipi olsun, ağırlığı olsun hoşuma giden bir karakter oldu. Seride daha çok iş yapar.

Filmin konusu olarak ilk defa Kenshin Himura ‘nın kendisi ile ilgili hatta arkadaşlarının bile bilmediği sırlarını öğreniyoruz. Eğer mangayı okumadıysanız çok şaşıracağınız sırlar bunlar. Zaten bu adamın başına ne geldiyse geçmişi yüzünden geldi. Adamın yakasından bir düşün artık! Dedirtecek bir yapım olmuş. Hani finalin 2. Kısmı için daha ne kaldı sorusunu sorgulatıyorlar.

Kenshin sanırım geçmişte tüm Japonya ‘yı doğramış. Doğradıklarının torunları, çocukları, dayıları vb. tüm akrabaları adamı tekrar buluyor. Hayır gelende boyunun ölçüsünü alıp gidiyor. 🙂

Filmde görsel efektler her zamanki gibi güzel. Serinin bütün filmlerinde dediğim gibi film müzikleri mükemmel. Sizi içine çekip filmin içine yerleştiriyor. Sanki Kenshin ile beraber kılıç sallıyorsunuz.

Bu Film İzlenir mi? Filmi küçük çocukların izlemesini önermiyorum. Rurouni Kenshin 4: Final imdb puanı 7.7 ‘tür.( 500 kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Filme benim puanım 7.8‘dir. Bu arada Rurouni Kenshin 4: Final film İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.