Sihirli Ejder Anime Film İncelemesi (Wish Dragon)

Sihirli Ejder anime film incelemesi yapacağım arkadaşlar. Bu incelemede Sihirli Ejder filmin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Sihirli Ejder Konusu

Din alt sınıfa ait bir ailenin çocuğudur. Çocukluk arkadaşı Lina ise tam tersi zengin bir ailenin kızıdır. Lina ve Din çocukken ayrılırlar. Din ‘in zor bir amacı vardır. Oda Lina ‘yı tekrar bulabilmektir. İşte tam bu sırada dikel ejderhası olan Long ‘u bulur. İkisi birlikte çocukluk arkadaşı Lina ‘yı bulmaya çıkacaklardır.

Sihirli Ejder Oyuncuları

Sihirli Ejder Türkçe Fragman

Sihirli Ejder Eleştiri ve Yorumlarım

Anime filmimiz Çin, A.B.D ve Kanada yapımı olup, 11 Haziran 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 98 dakikadır. Filmin orijinal adı Wish Dragon ‘dur. Bu arada Sihirli Ejder bütçesi belirli değil. Ancak gişede 21 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; macera, komedi, aksiyon, fantastik ve aile türündeki animelerden hoşlananlara hitap ediyor. Sihirli Ejder nereden izleyebilirim? Netflix ‘te Türkçe dublajlı olarak HD kalitede izleyebilirsiniz.

Güzel bir animasyon filmi sizi bekliyor. Aklınızdan bu çocuklar içindir diye bir düşünce geçirip izlememezlik yapmayın. Animasyonu sonuna kadar izlediğinizde her yaşa uygun esprilerin olduğu komik ve sevimli bir aile filmi olduğunu anlayacaksınız.

Konu bakımından aklınıza standart Alaaddin Lambası gelmesin. Her şeyden önce kendine özgü bir konusu ve derinliği olan bir anime yapmışlar. Yani Çin kopyası bir film olmamış. Aslında filme derinlemesine baktığımızda sosyolojik olarak bir çok ders çıkartabiliriz. Birincisi fakir ve zengin bir şekilde gelişen toplum arasındaki uçurum. İkincisi insanlar üzerinde paranın ve itibarın önemi. Üçüncüsü hızla gelişen toplumlarda ahlaksızlığın artması gibi felsefi konularda mevcut.

Ama filmin ana teması hangi şartla olursa olsun arkadaşlığın ve iyiliğin her zaman kazanabileceğidir. Buda filmimizi çocuklarımız için izlenmesi gerekenler listesine aldırıyor. İlk boş vaktinizde ailecek izleyebileceğiniz bir film. Hatta filmin sonunda çocuğunuz ile film hakkında ufak bir sohbette yapabilirsiniz. Arkadaşlığın ve ailenin öneminden, insanlara karşılıksız yardım etmekten bahsedebilirsiniz.

Sihirli Ejder Filmi Hakkında Bilmedikleriniz

  • Normalde ejderhayı John Cho seslendiriyor. Ama Mandarin versiyonunda Jackie Chan seslendirmiş.
  • Sony Animation’ın 23. uzun metrajlı filmi.

Sihirli Ejder filmi nasıl? Bu animasyon filmini kesinlikle çocuklarınız ile birlikte izlemelisiniz. Ayrıca ejderhaları ve sihiri seven biriyseniz tam size göre bir anime. Bu arada Sihirli Ejder imdb puanı 7.1 ‘tür. ( 800 kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Filme benim puanım 8.5 ‘dır. Sonuç olarak Sihirli Ejder anime film İncelemesi ‘ni beğenmişsinizdir umarım.

Sihirli Ejder Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.