Windows 10 Gizli Simgeleri Göster veya Gizleme

Windows 10 gizli simgeleri göster veya gizleme nasıl yapılır? Görev çubuğunda bulunan gizli simgeleri göstermek için yapılması gerekenler. Ayrıca görev çubuğuna simge ekleme veya kaldırma işlemi nasıl yapılır? Bu soruların cevabını hem yazımda hemde videomda bulacaksınız.

Windows 10 ‘un son güncellemesinde bir çok ayar kendiliğinden bozulmuştur. Misal bir önceki yazımda da bahsetmiştim. Güncelleme ile sağ altta hava durumu ve haber akışı simgesi belirmişti. Bunun nasıl kaldırılacağını detaylı şekilde bu makalemde bulabilirsiniz. Youtube kanalıma gelen bir yorum üzerine bazı kullanıcıların gizli simgeleri göster butonu kaybolmuş. Bende bunun üzerine bu yazıyı hazırladım. Ayrıca video ‘da çektim.

Aslında bu alanda bilgisayarınızın arka planda çalışan programlarını görüyorsunuz arkadaşlar. Örneğin anti virüs programı, ekran kartı programı vb. programların simgelerini bu bildirim alanında görürsünüz. Ayrıca buradaki uygulamaların simgelerinin görünüp görünmemeside sizin elinizde. Aşağıda simge ekleme-kaldırma olayınıda anlatacağım.

Windows 10 Gizli Simgeleri Göster

Dediklerimi sırasıyla yapınız. Masaüstünde boş bir alanda sağ tık yapınız > Kişiselleştir > Sol tarafta bulunan Görev Çubuğu yazan yere tıklayın > Açılan sayfada Bildirim Alanı kısmına geliniz > Görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceği seçin > Her zaman bildirim alanında tüm simgeleri göster kısmına hayır konumuna getirin.

Eğer bu dediklerimi yapamazsanız aşağıdaki videomu izleyerek yapabilirsiniz. Bu arada lütfen YouTube kanalımı takibe almayı unutmayın. Takip Et

Windows 10 Görev Çubuğundan Simge Kaldırma

Windows 10 Gizli Simgeleri Göster veya Gizleme. Windows 10 Görev Çubuğundan Simge Kaldırma

Dediklerimi yaptıktan sonra artık görev çubuğunuzda gizli simgeleri göstermeyi başardınız. Ama orada istemediğiniz uygulama veya programlarında simgesi mevtur. İşte bu istemediğiniz simgeleri bu alandan kaldırmakta çok basit.

Yukarıda işlemin aynısını yapıyorsunuz. Sadece son stepte karşınıza bilgisayarınızdaki tüm uygulamalar ve programlar görünecektir. İşte buradan simgesinin görünmesini istemediğimizin karşısındaki tiki kapalı konuma getirin. Gördüğünüz gibi çok basit bir işlem.

Windows 10 Görev Çubuğuna Simge Ekleme

Yukarıdaki işlemlerin aynısı yapıyorsunuz sadece simgesini eklemek istediğiniz program veya uygulamanın karşısındaki tiki Evet yapacaksınız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.