Yenilenmiş Telefon Satışı Yapan Resmi Firmalar

Yenilenmiş telefon satışı yapan resmi firmalar ticaret bakanlığı tarafından belirlendi. Şimdiye kadar bakanlığın yetki verdiği firma sayıdır dörttür. Yani bu dört firma cep telefonu yenileme merkezi kurabilecek. Ayrıca yenilenmiş telefon satışı yapabilecekler.

Yenilenmiş Telefon Satışı Yapan Resmi Firmalar

Telefon Yenileme Yetki Belgesi Alan Firmalar

Aşağıdaki 4 firmaya Ticaret Bakanlığı tarafından Yenileme Yetki Belgesi verilmiştir. Aşağıdaki linklere tıklayarak yetki belgelerini görebilirsiniz.

YENİLEME MERKEZİ ADIYETKİ BELGESİ
– GARANTİLİ TEKNOLOJİ İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.İNDİR
– EASYCEP BİLİŞİM VE TİCARET A.Ş.İNDİR
– HB BİLİŞİM SERVİS HİZMETLERİ İTHALAT İHRACAT İÇ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.İNDİR
– OUNO TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ A.Ş.İNDİR

Yenileme Yetki Belgeleri Güncel Liste: https://tuketici.ticaret.gov.tr/yayinlar/yenileme-yetki-belgesi/yenileme-merkezleri-ve-yenileme-yetki-belgeleri

Yenilenmiş Telefon Nereden Alınır?

Eğer illaki yenilenmiş yani refurbished bir telefon alacaksanız. Yukarıdaki tabloda bulunan devlet tarafından yetkilendirilmiş firmalardan ürün almanızı tavsiye ederim. Çünkü Bakanlığın belirlemiş olduğu şartları sağlayıp cep telefonu yenileme yetki belgesi almak o kadar kolay iş değil.

Yenileme Yetki Belgesi Nasıl Alınır? Şartlar İçin Bakınız: https://tuketici.ticaret.gov.tr/yayinlar/yenileme-yetki-belgesi/yenileme-yetki-belgesi-hakkinda

Evet gördüğünüz gibi firmalar belirlenmiş mevzuatlar oluşturulmuş artık yenilenmiş telefon alınır mı alınmaz mı? Tamamen size kalmış bir karar arkadaşlar. Ama telefonunuzu veya tabletinizi almadan önce iyice araştırmanızı öneririm. Fiyatlarına aldanıp direk satın almayın.

Ek olarak yenilenmiş telefon satışı yapan resmi firmalar mevzuata göre aldığınız yenilenmiş telefona 12 ay boyunca garanti vermek zorundalar. Onun için yetki belgesi alan firmaları takip etmenizi öneriyorum.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir