2021’in En İyi 10 Dizisi (IMDb Puanlarına Göre)

2021’in en iyi 10 dizisi ‘ni sizler için IMDb puanlarına göre sıraladım. Tabi bu sıralama ilk 7 aylık süreyi kapsıyor. Bu IMDb dizi sıralaması sizi ”Hangi diziyi izlemeliyim 2021?” derdinden kurtaracaktır.

Bu liste yılın sonuna doğru değişme ihtimali var. Çünkü 2021’de çıkacak yabancı diziler mevcut. Belki o diziler daha iyi olup daha yüksek puan alabilirler.

Gönül isterdiki bu listenin içinde 1 tane Türk dizi olsun ama bir türlü kendimizi aşamıyoruz. Aşk, ihanet, zengin oğlan fakir kız vb. konular. Hep aynı kısır döngünün içinde sıkışıp kalmışız. Gerçi birazcık olsun Acun ‘un kurmuş olduğu Exxen ‘den umudum var. Eğer proje tutarsa Acun büyük bütçeli film ve diziler çekecektir.

IMDb dizi sıralaması 2021 listesi olarak burada yer alan yapımlar ayrıca 2021 en çok izlenen dizileri olmuşlardır.

2021 Yılı En İyi Diziler

10- Gölge ve Kemik (Shadow and Bone)

Dizi Leigh Bardugo adlı yazarın çok satanlar kitabından ekrana aktarılmıştır. İkiye bölünmüş bir evrende yaratıklar ve insanlar bir arada yaşamaktadırlar. Ama karanlık kontrolü ele geçirmiştir. Ama genç haritacı Alina Starkov, ışığı çağırma gücüne sahip olduğunu yanlışlıkla keşfeder. Ve artık savaşın kilit kişisi olacaktır. IMDb 7.7 (58 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Jessie Mei Li, Archie Renaux, Ben Barnes

9- Superman and Lois 2021

Önceki versiyonlarından biraz farklı bir konusu var. Bu sefer, ikili evlenmiş ve çocuk sahibi olmuşlardır. Aile, süper kahramanlık ve iş hepsinin üstesinden gelemeye çalışan bir aileye konu alıyor. IMDb 7.9 (16 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Jordan Elsass

8- WandaVision

İki süper kahraman olan Wanda Maximoff ve Vision’ın her şeyi arkadalarında bırakıp küçük bir şehirde yaşamaya başlarlar. Bunun sonucunda artık huzurlu bir hayat yaşayacaklarını düşündükleri sırada bazı şeylerin yolunda gitmediğini anlayacaklar. IMDb 8.0 (198 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kathryn Hahn

7- Dota: Dragon’s Blood

Davion, dünyayı kötülüklerden korumaya çalışan ünlü bir ejderha şövalyesidir. Bu nedenle amacı Dünyayı kötülüklerden temizlemek. Ama bir gün yolu bir ejderha ve prensesle kesişecektir. Ancak öte yandan daha büyük olaylar kendisini bulacaktır. IMDb 8.0 (12 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Karakterler: Yuri Lowenthal, Stephany Jacobsen, Anson Mount

6- Sweet Tooth

Kıyamet sonrası insanlar melez olmuşlardır. Bu arada bunlardan biride Gus, yarı geyik yarı insandır. Kendisi gibi melez olan bir grup ile büyük bir komployu çözmeye çalışacaklarıdır. IMDb 8.0 (33 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Christian Convery, Nonso Anozie, Adeel Akhtar

5- Resident Alien

İnsanlığı yok etme görevi için dünyaya zorunlu yollanan bir uzaylı, kasabanın Doktoru olan Dr. Harry Vanderspeigel kimliğine bürünmüştür. Ama uzaylımız kasabada geçirdiği süre zarfında istemeden de olsa insanlarla iletişim kurmaya başlar. Artık bir ikilime düşen uzaylının yaşamını konu alıyor. IMDb 8.0 (22 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Alan Tudyk, Corey Reynolds, Alice Wetterlund

4- Mare of Easttown

Pensilvanya’nın küçük bir kasabasında genç bir kadın öldürülmüştür. Bu arada burada yaşana dedektif Mare Sheehan olayı araştırmaya başlayacaktır. Ama yakın zamanda oğlunun ölümüyle kendi hayatıda çalkantılı bir dönemden geçmektedir. Sonuç olarak Mare cinayeti çözebilecekmi? IMDb 8.5 (73 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Kate Winslet, Julianne Nicholson, Jean Smart

3- It ‘s a Sin

Dizi, 1981’de Londra’ya taşınan bir grup gey erkeğin hikayesini anlatıyor. Bu dostluk grubunu o yıllarda Birleşik Krallık’ta patlak veren HIV/AIDS krizi etkiliyor. Buna rağmen dostlukları devam edecek mi? IMDb 8.7 (22 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Oyuncular: Olly Alexander, Nathaniel Curtis, Shaun Dooley

2- Loki

The Avengers ve Avengers: Endgame filmlerinin arasındaki bir zamanda Kurnazlık Tanrısı Loki ‘nin değişken hayatını izleyeceksiniz. IMDb 8.7 (107 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Loki Dizisini İzleyenleri Buraya Alalım

1- Invincible

Dünyanın en güçlü süper kahramanının oğlu olan Mark Grayson’ın, Dünya’nın bir sonraki büyük savunucusu olma yolculuğunu konu ediyor. Aynı şekilde babası gibi olabilecekmi? IMDb 8.8 (75 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.)

Karakterler: Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh

2021’in En İyi 10 Dizisi ‘ni puanlarına göre sıraladık. Peki sizin seçiminiz hangisi?

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir