Heibai Wushang Anime İncelemesi (Black and White Warriors)

Heibai Wushang anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Heibai Wushang Anime İncelemesi

Heibai Wushang Konusu

Dünyada üç farklı diyar vardır. Birincisi Cennet diyarı. İkincisi İnsan diyarı. Üçüncüsü Sınır diyarıdır. Bu üç diyarın ortak noktası ruh auraları ‘dır. Ölen insanların ruhları toplanıp tekrar bu üç diyara eşit şekilde dağıtılmalıdır. İşte bu ruh auralarınının sirkülasyonu, korunması ve toplanması sınır diyarındaki insanların sorumluluğundadır. Bu sorumlu kişilere siyah ve beyaz savaşçılar deniliyor. En önemlisi Wang Heng ve Yan Liang iki kardeş bu işi başarabilecek mi?

Heibai Wushang Karakterleri

  • Wang Heng: Kardeşi için ölümü göze almış birisidir. Yaramaz ve ele avuca sığmayan bir karakterdir.
  • Yan Liang: Wang Heng ‘in kız kardeşidir. Temiz ve çocuksu bir yapısı vardır.

Heibai Wushang Fragmanları

Heibai Wushang Yorum ve Eleştirilerim

Anime, mangadan uyarlanmış Çin anime dizisidir. 9 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanmıştır. Dizimiz 13 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Dizinin diğer adları The Unparalleled Black & White ve Black and White Warriors ‘dir. Anime; Komedi, Aksiyon ve Fantastik türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Şuan için 2. Sezon (12 bölüm) bitmiştir. Heibai Wushang 3. Sezon onayı alması beklenmektedir.

Black and White Warriors , standart shounen anime dizilerinin konusunu içeriyor. Güçsüz bir genç erkek olan ana karakterimiz bir anda aşırı derecede güçlenmesini konu alıyor.

Donghua ve Japon Anime Önerileri

The Unparalleled Black & White ‘un çizimlerine gelecek olursak anime orta seviyededir. Animede yoğunlukla koyu renkler kullanılmış. Anime, görsel olarak ortanın altında kalmış. Büyü kombinasyonları çok çok az kalmış. Misal 2 sezon boyunca 1-2 kişide değişik büyü kombinasyonları gördük.

Anime ‘de ki aksiyon ise ilk sezonunun neredeyse tüm bölümlerinde artan bir şekilde ilerliyor. Ama 2. Sezonda neredeyse aksiyon sahnesi yok. Şahsen çekmek için çekmişler.

Diğer eksik bir yanı her bölüm 13 dakika olduğu için konular arası geçiş çok hızlı oluyor. Örneğin ana konumuz iki kardeş arasındaki bağ üzerine kurulu ama o kardeş hissiyatı bir türlü size geçmiyor. Dizi içinde kardeşlerden birisi ölmüş ölmemiş sizi etkilemiyor. Kısacası olay örgüsü aceleci bir hikaye anlatımı ile dizinin potansiyelini engellemişler.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Ayrıca ruhlar, canavarlı ve doğaüstü anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime. Bu arada Heibai Wushang imdb puanı 6.9 ‘dir. ( 850 kişi oy kullanmıştır) Diziye benim puanım 6.5 ‘dir. Sonuç olarak Heibai Wushang anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.