Jungle Cruise 2021 Filmi | İncelemesi

Jungle Cruise 2021 filmi incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Jungle Cruise 2021 Konusu

Ay’ın göz yaşları efsanesine göre amazonda bulunan her laneti kaldırabilen, her hastalığı iyileştirebilen bir ağaç vardır. Bu Yüce Ağacın tek bir yaprağı insanlığı kurtaracaktır. Ancak bu ağaca ulaşmak o kadar kolay değildir. Çünkü yüzyıllar boyunca yüzlerce kişi denedi ama hepsi ya öldü yada kayboldu.

Bu sefer araştırmacı Dr. Lily Houghton bu maceraya kaptan Frank Wolff ile atılacaktır. Bu sefer doğaüstü güçlerden kendilerini koruyup ağaca ulaşabilecekler mi?

Jungle Cruise 2021 Fragmanı

Jungle Cruise 2021 Oyuncuları

Jungle Cruise 2021 Eleştiri – Yorum

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Disney+ tarafından 30 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 128 dakikadır. Filmin orijinal adı Jungle Cruise ‘dir. Bu arada Jungle Cruise bütçesi açıklanmadı ama 200 milyon dolardan aşağı çekilmemiştir.

Ayrıca film; macera, aksiyon, komedi ve fantastik türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Jungle Cruise 2021 nereden izleyebilirim? Disney Plus üzerinden izleyebilirsiniz. (https://disneyturkiye.com.tr/filmler/jungle-cruise )

Dwayne Johnson ‘ın oynadığı bir film olacak ve aksiyon olmayacak. Sanırım daha böyle bir film çekilmedi. Bu filmde baştan sonra macera ve aksiyon sahneleri ile dolu. Gerçi standart macera konulu bir film olmuş ama her türlü kendini izlettiriyor. Birde filmde bir çok sürpriz var.

Birde filme son zamanlarda macera ve aksiyon filmlerinin parlayan yıldızı Emily Blunt etkisinide unutmayalım. Kendisi Sessiz Bir Yer ve Yarının Sınırında filmlerinde göstermiş birisidir. Bu filmdede aksiyon varsa bende varım demiştir.

Bakınız: Sessiz Bir Yer 2 Filmi

Görsel olarak filmi beğendim. Örneğin Orman Navigasyonu Frank ile Proxima ‘ın sahnesi iyiydi. Özellikle CGI efekti neredeyse fark edilmeyecek düzeydeydi. Bu arada Aquirre ve arkadaşları bana Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı filmdeki lanetlenmiş tayfayı hatırlattı. Onun için bu sahneleri zevkle izledim. Sonuç olarak efekt konusunda gayet başarılı bir yapım olmuş.

Filmin arkada planına bakacak olursak. Oraları sömüren İngilizler olmasına rağmen filmde iyiler olarak İngilizler, kötülüğü temsilen ırkçı Almanya ‘yı göstermişler. Tabi bu konu sizin seyir zevkinizi etkilemez. 🙂

Filmin prodüksiyon kalitesi ise oldukça iyi. Dönem filmlerinin olmazsa olmazı kostümleri, saç-makyaj ve dekor gibi ögeleri oldukça başarılı. Üstüne Amazon Ormanlarının bitkisi, hayvanı ve nehriyle canlandırılması büyük bir emeğin kanıtıdır. Buda başarıyı getirmiş.

Jungle Cruise Hayranı Bunları Biliyor musun?

  • Film hem sinemalarda hem de Disney+’da aynı anda yayınlandı.
  • Film, Walt Disney’e Disneyland’de Jungle Cruise yolculuğunu baz alınarak çekilmiştir.
  • 05:36 ‘de Karayip Korsanları Kara İnci’ye bir gönderme yapılmıştır.

Bu Film İzlenir mi? Filmi küçük çocukların izlemesini önermiyorum. Jungle Cruise 2021 imdb puanı 6.9 ‘tür. (6 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 7.5‘dir. Bu arada Jungle Cruise 2021 Filmi İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.