Kara Dul – Black Widow 2021 Filmi | İncelemesi

Kara Dul – Black Widow 2021 filmi incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Black Widow 2021 Konusu

Natasha Romanoff ‘un yani Kara Dul ‘un geçmişi ile olan kavgası hala bitmemiştir. Geçmişi onu bir gölge gibi takip etmektedir. Daha Avenger olmadan önceki karanlık tarafı ile yüzleşmesi gerekecektir.

Bunun için aile bağları kopmuş kardeşinden yardım alması gerekecektir.

Black Widow 2021 Fragmanı

Black Widow 2021 Oyuncuları

Black Widow 2021 Eleştiri – Yorum

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Marvel Studios tarafından 9 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 134 dakikadır. Filmin orijinal adı Black Widow ‘dir. Bu arada Black Widow bütçesi 200 milyon dolardır. Ancak gişede 271 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; macera, aksiyon, casusluk ve bilim kurgu türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Kara Dul nereden izleyebilirim? Disney Plus üzerinden izleyebilirsiniz. ( https://www.disneyplus.com/movies/black-widow/3VfTap90rwZC )

Film Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı ile Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı arasındaki bir zamanda geçiyor. Hatırlarsınız, Kahramanların Savaşı filminde hükümet Skovia adında bir antlaşma öneriyor. Ama bu antlaşmayı tüm kahramanlar kabul etmiyor ve iki ayrı gruba ayrılıyorlar.

İşte Black Widow filminde Natasha ve Rogers antlaşmayı kabul etmeyip kaçak durumunda olan kahramanlardan. Zaten filmin bazı noktalarında gönderme yapacaklar.

Filmin incelemesine başlamadan önce Scarlett Johansson ‘a hayranlığımı dile getirmek istiyorum. Kadın her haliyle çok güzel değil mi? Sarı, kızıl, siyah, uzun, kısa farketmiyor her türlü çok güzel. 🙂

Şimdi filme dönebiliriz. Black Widow spin off filmi olarak Romanoff ‘un geçmişini tamamen öğrenmiş oluyoruz. Kırmızı Oda ‘yı kimin kurduğunu, ne işe yaradığını ve Natasha üzerindeki etkisini tamamen öğrenmiş olduk.

Genel anlamda aksiyonu bol bir casusuluk filmi olmuş. Aksiyon ilk dakiklardan itibaren başlayıp film bitene kadar devam ediyor. Kesinlikle sıkılmayacağınız bir film olmuş. Ama Yenilmezler filmi ile kıyaslama yapmamamızı öneriyorum. O zaman kesinlikle beklentileriniz altında kalacaktır. Bu filmin spin off filmi olduğunu unutmayın!

Fildeki aksiyon sahnelerinde görselliği eksik tutmamışlar. Kalite için her zamanki gibi bütçeyi yüksek tutmuş Marvel. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum.

Filmde aklıma takılan kısım Natasha ‘nın kardeşi Yelena (Florence Pugh) o balık etli hali ile nasıl dövüşüyor merak ettim. 🙂 Sanırım filmdeki tek balık etli karakter oydu. Ama o tombul yanaklar, basenler, kalın ayak bilekleri falan kendisine yakışıyor. İnstagram adresinden takip edebilirsiniz. (https://www.instagram.com/florencepugh/)

Filmdeki Ufak Detaylar

Kara Dul - Black Widow 2021 filmi

Ayrıca film sadece Natasha ‘nın hayatını değil Yelena Belova ‘nın hayatınıda konu aldı. Sanırım yeni Kara Dul ‘umuz Florence Pugh olacak.

Filmin jenerik kısmını görünce hemen kapatmayın veya sinemada salonundan çıkmayın. Çünkü Post-credits scene sahnesi mevcut. Sanırım önümüzde yıllar Black Widow – 2 ‘yi göreceğiz.

Filmin bazı sahnelerinde Kırmızı Oda ‘yı vurgulamak için filmde kırmızı renk tonları kullanılmış. Misal metro sahnesinde yürüyen merdivenler, tavandaki lambalar ve kolonlar kırmızıydı. Dreykov ‘un kızının sırt çantası kırmızı renkti. Çaldıkları arabanın koltuk döşemesi kırmızıydı. Son olarak panzehir kırmızı renkteydi.

Black Widow Hayranı Bunları Biliyor musun?

 • 53:48’de hapishanede, Kızıl Muhafız ‘ın sağ omzunda iki gül dövmesi gösteriliyor. Altında iki Rus ismi Natasha ve Yelena yazmaktadır.
 • Hapishanede Alexei, Ursa adında dev bir mahkumla bilek güreşi yapar. Çizgi romanlarda Ursa Major, ayıya dönüşme yeteneğine sahip bir Rus kahramanıdır.
 • Bonus sahnede Natasha’nın Infinity War’daki kısa sarı saçlarını görüyoruz.
 • Scarlett Johansson, büyük bir Marvel Universe hayranı olan kocası Colin Jost’tan filmdeki replikleri onunla prova etmesini istemiş ama kocası spoiler yememek için istediği reddetmiş. (Scarlett rededilir mi be adam!)
 • Kara Dul, Marvel Sinematik Evreninin yirmi dördüncü filmidir.
 • Filmin kadrosunda iki Oscar kazananı var: William Hurt ve Rachel Weisz.
 • Melina’nın cephaneliğinde metalik mavi renkli maskeler var. Çizgi romanlarda Melina (Iron Maiden) kostümünün bir parçası olarak metal mavi bir maske takmıştır.
 • Sinemalarda ve Disney+’da aynı anda vizyona giren ilk MCU filmi.
 • Filmde, Alexei Shostakov (Kızıl Muhafız), Natasha Romanoff’un (Kara Dul) babası rolündedir. Ama orijinal çizgi romanlarda Alexei ve Natasha karı kocadır.
 • Melina hücrenin içinde Natasha kılığına girdiğinde, Natasha’nın Avengers: Endgame’de (2019) ruh taşını ararken öldüğü pozisyonda yerde yatmaktadır. 01:29
 • Yenilmezler filminde Natasha ile Hawkeye arasında “tıpkı Budapeşte gibi” bir konuşma geçer. Ama bu konuşmanın sebebini 9 yıl aradan sonra bu filmde öğrenmiş oluyoruz. Ayrıca duvardaki ok izleri ile Barton ‘a gönderme yapılmıştır. 33:49
 • Post-credits scene sahnesi Hawkeye (2021) için gönderme olmuştur. 02:12

Bu Film İzlenir mi? Black Widow kaç yaş üstü izleyebilir? Filmi 13 yaş üstü herkes izleyebilir. Black Widow imdb puanı 6.9 ‘dur. (133 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 7.5‘dir. Bu arada Kara Dul – Black Widow 2021 filmi incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

Black Widow 2021 Resimleri

YORUMLAR

 1. Yelena Belova’nın taktığı sırt çantasının markası nedir. hoş duruyor. Bilen varsa cevap verebilir mi lütfen.

  1. Filmlere bakış açımı değiştirdiniz bundan sonra dikkat edeceğim. Bulursam yazılarıma ekleyeceğim Kübra Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.