Sessiz Bir Yer 2 – Filmi | Konusu | Oyuncuları | İncelemesi

Sessiz Bir Yer 2 filmi incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Sessiz Bir Yer 2 Konusu

Evelyn kızı Regan ve oğlu Marcus ile güvenli mekanlarından ilk kez dışarı adım atıyorlar. Ama dışarıdaki yaşam bekledikleri gibi olmayacaktır. Size şu soruyu sorduracak insanlar mı daha tehlikeli yoksa yaratıklar mı?

Sessiz Bir Yer 2 Fragmanı

Sessiz Bir Yer 2 Oyuncuları

Sessiz Bir Yer 2 Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Paramount Pictures tarafından 16 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 97 dakikadır. Filmin orijinal adı A Quiet Place Part II ‘dir. Bu arada Sessiz Bir Yer 2 bütçesi 61 milyon dolardır. Ancak gişede 285 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; dram, gerilim, korku ve bilim kurgu türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Sessiz Bir Yer 2 nerede izleyebilirim? Şuan sadece sinemalarda izleyebilirsiniz.

Ayrıca Sessiz Bir Yer 2 Netflix ne zaman çıkacak? Merak edenler için eğer Netflix ilk film gibi ikinci filminde telif haklarını alırsa en erken, vizyon tarihinden 6 ay sonra filmi yayınlayabilir.

Filmin ilk 10 dakikası ilk filmin öncesini anlatıyor. Yani olayların başladığı 1. Günü, yaratıkların Dünya ‘ya nasıl indikleri gibi sahneleri gösteriyorlar. Hatta ilk 10 dakika baya aksiyonlu geçiyor. Daha sonra 474. Güne geçiyorlar. İlk filmin kaldığı yerden devam ediyor.

Final öncesi devam filmi olduğu için tam bir ara film havası var. Filmin başı veya sonu yok. Sessiz Bir Yer 3 için çekilmiş ara bir film diyebiliriz. Buna rağmen devamlı yükselen bir gerilim sizi bekliyor. (Ayrıca Sessiz Bir Yer 3 2023 tarihinde vizyona girecekmiş.)

sessiz bir yer 2  Djimon Hounsou  sahnesi
Sessiz Bir Yer 2 – Djimon Hounsou sahnesi

Ayrıca ilk filme göre daha sesli bir film olmuş. Ses dediysem öyle düğün dernek değil. Ufak ama izleyiciyi tedirgin eden sesler. Başka filmlerde bu sesler aksiyonun içinde kayıp olur gider ama bu filmde ufak sesler çığ başlatıyor.

Görsel olarak ilk filme göre gözle görülür bir şekilde iyileştirme yapılmış. Yaratıkları çok yakından detaylı bir şekilde görebiliyoruz. Ayrıca yaratıkların aksiyon sahnelerinde büyük miktarda artış mevcut. Sanırım ilk filmdeki 17 milyon dolar bütçenin 2. Filmde 61 milyon dolara çıkmasının etkisi var. 🙂

Sessiz Bir Yer 2 Biliyor musun?

  • İlk filmdeki oğullarının ölümüne sebep olan uzay mekiği oyuncağı filmde 01:51’de gösteriliyor.
  • İlk filmdeki olaylar ve 2. Filmdeki olaylar sadece 5 gün içinde gerçekleşiyor.
  • Açılış sahnesinde Steven Spielberg’in Jaws (1975) filmindeki Chief Brody karakterine gönderme yapılıyor. 02:36 Brody’s Pizza”nın yanından geçiyor.

Bu Film İzlenir mi? Filmi küçük çocukların izlemesini önermiyorum. Sessiz Bir Yer 2 imdb puanı 7.4 ‘tür. (104 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 7.5‘dir. Bu arada Sessiz Bir Yer 2 Filmi İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.