Space Jam: Yeni Efsane 2021 Filmi | Konusu | Oyuncuları | İncelemesi

Space Jam: Yeni Efsane 2021 filmi incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Space Jam: Yeni Efsane Konusu

Warner Bros ‘un yapay zeka algoritması Al G. Rhythm, LeBron James ‘in oğlunu kaçırmıştır. LeBron James oğlunu kurtarmak için dijital ortamda kazanmaktan başka çaresi olmayan bir maça çıkacaktır.

Space Jam: Yeni Efsane Türkçe Fragmanı

Space Jam: Yeni Efsane Oyuncuları

Space Jam: Yeni Efsane Oyuncuları ve karakterlerinin isimleri

Space Jam: Yeni Efsane Eleştiri – Yorum

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Warner Bros tarafından 16 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 115 dakikadır. Filmin orijinal adı Space Jam: A New Legacy ‘dir. Bu arada Space Jam: Yeni Efsane bütçesi 150 milyon dolardır. Ancak gişede 35 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; macera, komedi, spor, aile, fantastik ve bilim kurgu türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Space Jam: Yeni Efsane nereden izleyebilirim? HBO MAX üzerinden izleyebilirsiniz.

Konu olarak ilk filmin neredeyse aynısı işlemişler. İlk filmde Looney Tunes karakterleri tutsaktı bu sefer LeBron James ‘in oğlu tutsak. Kötü karakterlerde aynı şekilde benzer. İlk filmde NBA oyuncularının güçlerini çalmışlardı. Bu filmdede direk NBA yıldızlarını biraz değiştirip kullanmışlar.

Filmi bir animasyon olarak ele alırsak çizimlerin eleştirilecek bir yanı yok. Görsel olarak, ses olarak her şey on numara olmuş. Ama Space Jam serisinin ilk filmi 96 yapımı Michael Jordan ile olan film gibi beni heyecanlandırmadı.

İlk film Michael Jordan ‘dan mı kaynaklıydı bilmiyorum ama daha heyecanlıydı. Filmdeki duygusallık izleyiciye geçmişti. İlk filmde güldüğümü, duygusallaştığımı hatırlıyorum. Ama son film A New Legacy daha yapmacık geldi. Sanırım bunun sebebide filmde çok teknolojik sahnelerin olması.

Zaten filmin ilk 40-45 dakikası serinin ilk iki filminden herkesin tanıdığı karakterin seçimi ile geçti. Bu dakikalar gerçekten çok sıkıcıydı. Tek güzel yanı bu sırada bir çok karaktere ve filme gönderme yapılması. Yoksa bu 40 dakika ızdırap olurdu.

Eğer film ve dizileri ‘yarım bırakmama’ gibi bir huyum olmasa kesinlikle yarım bırakılacak bir yapım olmuş. 🙂

Space Jam: Yeni Efsane Biliyor musun?

  • Film, orijinal Space Jam’in (1996) 25. yıl dönümü 2021’de vizyona girdi.
  • Bob Bergen, orijinal Space Jam (1996) filminden (Tweety ile) dönen tek seslendirme sanatçısıdır.
  • A Clockwork Orange (1971) filmindeki Droog çetesini, basketbol maçı sırasında saha kenarında tezahürat yaparken görebilirsiniz.
  • Marslı Marvin’in gemisi “A113” olarak numaralandırılmıştır. Bu, şu anda çalışan animatörlerin çoğunun devam ettiği bir okul olan California Sanat Enstitüsü’ndeki sınıflardan birinin numarası.
  • Film, aynı anda hem sinemalarda hemde HBO MAX ‘ta da gösterime girecek.
  • Basketbol maçı sırasında seyirciler arasında bir çok Warner karakterlerini görebilirsiniz. Mesela Iron Giant, Mr. Freeze, King Kong, Pennywise, Herculoids, Frankenstein Jr., Space Ghost, The Mask, Voldemort, Batman ve Robin, the Wizard of Oz.
  • Gotham’ın silüetinde, bir keşif balonu gösterilerek Batman: The Animated Series’e gönderme yapılıyor.
  • Al G. Rhythm’in kenarda kulaklıklı ve kapüşonlu bir şekilde görülmesi, New England Patriots’un ünlü koçu Bill Belichick’in maç günlerinde nasıl giyindiğine dair bir göndermedir.
  • 39:40 ‘da Mad Max Fury Road filmine gönderme yapılmıştır.
  • 40:55 ‘te Rick and Morty ‘ye gönderme yapılmıştır.
  • 41:11 ‘de Game of Thrones ‘a gönderme yapılmıştır. ( Game og Thrones hayranları buraya )
  • 41:27 ‘de Matrix ‘e gönderme yapılmıştır.
  • 43:00 Wonder Woman ‘a gönderme yapılmıştır.

Bu Film İzlenir mi? Filmi çocuklarınız ile izleyebilirsiniz. Space Jam: Yeni Efsane imdb puanı 4.3 ‘tür. (27 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 4.0‘dir. Bu arada Space Jam: Yeni Efsane 2021 Filmi incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.