Yarının Savaşı – Film İncelemesi (The Tomorrow War)

Yarının Savaşı film incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Yarının Savaşı Konusu

Her şey gelecekten gelen eli silahlı bir ekibin 2022 Dünya Kupası Final maçının ortasına inmesiyle başlıyor. Gelecekten gelen ekip ”gelecekte insanlığın 11 ay içinde yok olacağını” söyleyip yardım istiyor. Ayrıca insanlığı yok edecek düşmanın uzaylı kaynaklı olduğunu söylüyor.

Kısacası şimdiki zamanda yaşayan insanların 28 yıl sonraki yani 2051 yılındaki uzaylılarla insanlar arasındaki savaşa gitmesini konu alıyor.

Yarının Savaşı Fragmanı

Yarının Savaşı Oyuncuları

Yarının Savaşı oyuncuları, The Tomorrow War oyuncuları
  • Dan Forester: Chris Pratt (Galaksinin Koruyucuları ve Jurassic World filmlerinden tanırsınız.)
  • Colonel Muri Forester: Yvonne Strahovski (Chuck dizisini izleyenler kesinlikle hatırlayacaktır)
  • James Forester: J.K. Simmons
  • Emmy Forester: Betty Gilpin
  • Charlie: Sam Richardson
  • Lt. Hart: Jasmine Mathews

Yarının Savaşı Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Amazon Prime tarafından 02 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 140 dakikadır. Filmin orijinal adı The Tomorrow War ‘dır. Film; Dram, Aksiyon, Macera, Fantastik ve Bilim Kurgu türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca Yarının Savaşı Netflix olarak aratanlar film Amazon Prime Video üyelerine özel çekilmiştir. (Bkz. Amazon Prime Video )

Gelecekteki görev sadece 7 gün hayatta kalmak üzerine kurulu. Eğer 7 gün boyunca hayatta kalırsanız otomatik olarak olarak tekrar geçmişe sıçrıyorsunuz. Atlamayı Jumplink adını verdikleri zamanda solucan deliği açmaya yarayan alet ile yapıyorlar.

Filmdeki bilim kısmı bu kadar açıkçası. 2051 için daha gelişmiş bir teknoloji beklerdim şahsen. Şuan günümüzdeki teknoloji 2051 ‘den daha gelişmiş. 🙂 Şahsen terminatör falan beklerdim. İHA ‘lar bile beklentimin altında kaldı.

Whitespike

Filmdeki uzaylı Whitespike yaratıklarını ilk gördüğümde aklıma direk pire geldi arkadaşlar. Pirenin ön kısmının üstü kısmına iki kol ve kıç kısmını biraz aşağı indirin. Şahsen ikisini çok benzettim. İkisinin benzer kısımlarını yuvarlak içine aldım.

The Tomorrow War, ufak tefek mantık hataları olsada genel anlamda konusu güzel bir film olmuş. Zamanda yolculuk gibi konuları seven biriyseniz zaten kesinlikle beğeneceğiniz türde film olmuş.

Görsel olarak çok güzel bir film olmuş. CGI efektlerine diyecek söz yok. Dikkatimi çeken ise vuruş hissiyatı çok iyi olmuş. Buna bağlı olarakta uzuv kopmaları, kan sıçramaları ve patlayıcıların etkisi çok gerçekçi olmuş.

Görsel efektle birlikle filmin ilk 15 dakikası hariç devamlı bir aksiyon içindesiniz. Film sizi içine çekiyor ve kopamıyorsunuz. Bu her filmde bulabileceğiniz bir özellik değildir ona göre.

Yüzüğü Neden Kartallarla Götürmediler

Ayrıca filmi iki parça düşünebilirsiniz. İlk kısımda mantığınıza yatmayan bir çok soru oluşuyor. Mesela ”bunu böyle yapsa şuna gerek yoktu” gibi ama ikinci kısımda bu mantık hatalarını gideren bir çok açıklama göreceksiniz. Buna rağmen kafamda 1-2 tane cevap alamadığım sorularım kaldı.

Yarının Savaşı Spoiler İnceleme

Filmde anlam veremediğim birinci kısım geleceğe sıçrayacak kişileri kesin olarak önceden belirliyorlar ama kısada olsa eğitim vermiyorlar. Misal 3 aylık veya 6 aylık atış eğitimi verilmesi yada ne ile savaştıkları üzerine kısa eğim görmeleri geleceğe sıçrayanların hayatta kalma olasılığını arttıracaktır. Ama pazara alışverişe gider gibi hop geleceğe savaşa yolluyorlar. 🙂 Hatta durumun ne kadar vahim olduğunu söyleyeyim şarjörü takamayan kişilerlerden Dünya ‘yı kurtarmasını bekliyorlar. Sonra neymiş gidenlerin sadece %30 ‘u geri geliyormuş.

İkinci kısım bu yaratıkların geleceklerini insanlar biliyorlardı. Bunca yıl insanoğlunun bu Whitespike zırhını delecek bir silah veya bir kurşun yapamaması komik. Anlam veremediğim nokta solucan deliği oluşturup zaman içinde ileri geri gidecek teknoloji var. Ama bir yaratığın zırhını delecek kurşun yok!

Bu Film İzlenir mi? Filmi küçük çocukların izlemesini önermiyorum. Yarının Savaşı imdb puanı 6.7 ‘tür. ( 74 bin kişiden fazla oy kullanmıştır. ) Filme benim puanım 7.5‘dir. Bu arada Yarının Savaşı film İncelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.