Darker Than Black İzleme Sırası

Darker Than Black izleme sırası yaparak internetteki Darker Than Black hangi sırayla izlenmeli? Sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Çünkü internette çok karışık bilgiler dolanmakta. Karışıklığı çözmek için Darker Than Black animesini tarihlerine göre sıraladım.

Darker Than Black İzleme Sırası
Ana Karakterler

Animenin kafaları karıştırma sebebi sezonlar arasındaki sürenin çok olması. Ayrıca iki sezon arasına özel bölümler ve OVA ‘ların yer alması. Önce OVA mı izlenmeli yoksa animemi izlenmeli soruları akıllara geliyor.

Darker Than Black Anime İzleme Sırası

Dark Than Black orjinal DVD satışında aşağıdaki tarih sıralaması ile yayınlandı:

  • 1. Sezon: Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha (2007 yılında yayınlanmıştır. Ayrıca 25 bölüm + 1 özel bölümden oluşmaktadır.)
  • 2. Sezon Darker Than Black: Ryuusei no Gemini (2009 yılında yayınlanmıştır. Ayrıca 12 bölümden oluşmaktadır.)
  • Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha Gaiden (2010 yılında yayınlanmıştır. 1. ve 2. sezon arasındaki hikaye boşluğu dolduran 4 bölümlük OVA)
  • Darker Than Black 3. Sezon ne zaman çıkacak? Şuan için 2. Sezonda final yaptı ama bir çok soru cevapsız kaldı. Acaba ileride çıkar mı belirli değil.

Ama orijinal sıralama değilde hikaye sıralamasına göre izlemek istiyorsanız yada kafanızın karışmaması için aşağıdaki şekilde animeyi izlemenizi öneriyorum.

  • 1. Sezon: Darker Than Black: Kuro no Keiyak
  • Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha Gaiden (4 Bölümlük OVA)
  • 2. Sezon Darker Than Black: Ryuusei no Gemini

Diğer film,dizi ve animelerin –> İzleme Sırası <– için tıklayınız.

Evet umarım bu sıralama işinizi kolaylaştırır. Animeyle alakalı aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum kısmından yorum yaparak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.