Douluo Dalu Benzeri Animeler (Donghua ve Japon Anime Önerileri)

Douluo Dalu benzeri animeler arayan kişiler için bir liste hazırladım. Çünkü birebir Douluo Dalu benzeri anime dizi bulmak imkansız. Ama Douluo Dalu hem çekim hemde içerik olarak en yakın anime dizilerini listeledim.

Douluo Dalu, Çin animelerini (Donghua) ve 3D yapımlarını dünyaya sevdiren ve takip listelerine ekleyen bir yapım olmuştur. Şahsi olarak bende bu diziyi izledikten sonra bir arayış içine girdim. Douluo Dalu ‘nun yerini dolduracak bir yapım aradım ama tam anlamıyla bulamadım.

Şimdiye kadar izleyipte Douluo Dalu ‘ya en çok benzeyen animeleri sizlerlede paylaşmak istedim. Bu arada listeye eklenmesini istediğiniz bir dizi olursa lütfen yorum kısmında belirtiniz. Seve seve Douluo Dalu benzeri animeler listesine ekleriz.

Ayrıca bu konumuza bakmanızı öneriyorum: Douluo Dalu İzleme Sırası

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Birinci listede Douluo Dalu gibi Çin menşeili (Japon yapımı animeleride ekledim) ve çekim türü 3D animasyon olan animeler. Ayrıca içerik olarak aksiyon, doğaüstü, macera ve fantastik kategorilerini ortak baz alarak listeledim.

1- Meng Ta: Xue Mi Cheng (Dream Tower)

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Bazı rüyalar gerçek dünyayı etkileyerek kargaşaya veya çatlaklara sebep olmaktadır. Ren ise bu rüyalara girmek için seçilmiş kişidir. Ama bu gücü tesadüfen ortaya çıkmış ve rüya savaşçısı olmuştur. Rüya alemi ile gerçek dünyadan Kule sorumludur. Bakalım Ren işleri yoluna koyabilecek mi?

Animasyon aksiyondoğaüstügizem, fantastik ve macera türündedir.

2- Tian Bao Fuyao Lu (Legend of Exorcism)

Tang Hanedanlığı’nın Tianbao döneminde iblisler insanlar arasında gizlice dolaşıp komplo kuruyorlardı. Hongjun ve Jinglong, iblislerin gerçek yüzünü insanlara göstermek ve onlarla mücadele etmek için ekip kuruyorlar. İblislerle savaşı konu alıyor.

Animasyon aksiyondoğaüstügizem, fantastik ve macera türündedir.

3- Wu Geng Ji (The Legend and the Hero)

Shang Krallığı, yüzyıllardır tanrıların emrinden çıkmamış bir ülkedir. Bunun sayesinde refah dolu yıllar geçirmiştir. Ama yeni kral artık tanrıları dinlemeyeceğini söylemiştir. Bunun üzerine tanrılar Zhou kralını, Shang Krallığının üzerine yollamıştır.

Detaylı bilgi için bakınız: Wu Geng Ji Anime İncelemesi

4- Wan Jie Xian Zong

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Ye Xingyun mezhebinin lideri ölünce, yeni lider Ye Xingyun oldu. Bu büyük mezhebi arkasına alarak Büyük Hanedanlığa karşı savaş başlatmıştır. Bakalım bu işin içinden çıkabilecek mi?

Animasyon aksiyondövüş sanatlarışeytanlar, tarihi, fantastik ve macera türündedir.

5- Xing Chen Bian

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Dünyada çocuklar doğuştan belirli iç yetenekleri ile doğarlar ama bazıları bu yeteneklerden mahrum kalır. İşte kahramanımızın iç yeteneği olmadığı için en zor yetenek olan dış yeteneğe yoğunlaşır. Kendisini kanıtlamak için çok çalışacaktır.

Animasyon aksiyondövüş sanatları, tarihi, fantastik ve macera türündedir.

Detaylı bilgi için bakınız: Xing Chen Bian Anime İncelemesi

6- Yao Shen Ji (Demon Gods)

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Nie Li, dünyanın en güçlü ruh kullanıcısıyken Bilge İmparator ve 6 Tanrısal Canavar ile savaşırken hayatını kaybeder. Ama birden kendini tekrar 13 yaşındaki hali ile okulda bulur. Ama tek fark tüm bilgileri hafızasındadır. Bakalım bu sefer geleceği kurtarabilecek mi?

Animasyon aksiyondövüş sanatları, tarihi, fantastik ve macera türündedir.

Detaylı bilgi için bakınız: Yao Shen Ji Anime İncelemesi

7- Qin Shi Ming Yue: Tian Xing Jiu Ge

Savaşan Devletler Çağında hanedanlık 170 küçük devlete bölünmüştür. Ayakta kalan Qin, Yan, Zhao, Qi, Chu, Han ve Wei Hanedanlığı arasında, en zayıfı olarak bilinen Han Devleti’nin yaşlanan Kralı, iç mücadeleler nedeniyle zayıflamıştır. yerine geçecek olan dokuzuncu Prens Han Fei, iç meselelerin üstesinden gelebilmek ve daha güçlü bir Han Devleti kurmak umuduyla bir grup kuracaktır. Bu grup ile başarılı olmayı hedeflemektedir.

Animasyon aksiyondövüş sanatları, tarihi ve fantastik türündedir.

8 – Wu Shen Zhu Zai

Qin Chen ruhu üç yüz yıl sonra bir çocukla tekrar dünyaya gelecektir. Qin Chen, kararlı bir şekilde dünyanın beş krallığını sürdürme sorumluluğunu üstlendi ve yine dövüş sanatlarının yolunda gitmeye başladı. Bu sefer sevdiklerini koruyabilecekmi?

Animasyon aksiyondövüş sanatları, tarihi, fantastik ve dram türündedir.

9- Wan Jie Shen Zhu

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Eski bir tanrı olan Ye Chen dünyada yüzlerce yılldır yaşamaktadır. İsmini unutturmuş ve efsanelere karışmış bir tanrıdır. Ama diğer tanrılar artık dünyada güçlerini göstermeye başlamışlardır. Artık savaşlar başlamak üzeredir.

Animasyon aksiyondövüş sanatları, tarihi, fantastik ve macera türündedir.

10- Shanhe Jian Xin (Thousand Autumns)

Dövüş sanatları dünyasında barış uzun zamandır sürmektedir taki gizli bir dövüş sanatları tekniği kitabı ortaya çıkana kadar. Kahramanımız bu kitaba sahip olup savaşı bitirebilecekmi?

Animasyon aksiyondövüş sanatları, tarihi, fantastik türündedir.

11- Chuan Shu Zijiu Zhinan

Douluo Dalu Benzeri Animeler

“Kibirli Tanrılar ve Şeytanların Yolculuğu” adlı kitabı okuyan bir gencin bededine kötü adam Shen Qinggiu ‘nun ruhu girecektir. Ama aradan geçen yıllarda Shen yaptıklarından utanan birisi olmuş ve değişmeye karar vermiştir.

Animasyon aksiyontarihi, fantastik, şeytanlar ve dram türündedir.

12- Ling Jian Zun (Spirit Sword Sovereign)

Ruh kılıcı, gökte, yerde ve üç dünyada kükrediği anda, egemen olarak hüküm süreceğim! Boyun eğmeyen her kim olursa ölür!

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera ve romantizm türündedir.

13- Wu Dong Qian Kun (Martial Universe)

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Ying ve Yang’ı kontrol eden, iyi şansı kontrol eden kişi yaşam ve ölümde ustalaşmış demektir. Bu Dövüş Sanatlarının zirvesinde olan Lin Dong’un gökleri yarıp, evreni sallama hikayesi!

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera ve tarihi türündedir.

14- Yuan Long (Carp Reborn)

Wang Sheng ruh dünyasına gittiğinde Yuan ruhu tarafından ele geçirilmiştir. Tekrar dünyaya gelerek öğrendiklerini savaşta kullanmaya başladı.

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera türündedir.

15- Wanmei Shijie

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Shi Hao göklerin verdiği özel bir yetenek ile doğacaktır. Ancak klanının gizemli bir geçmişi vardır. Ayağa kalkması ve dünyayı yerinden oynatabilecek bir kişi oluncaya dek canavarlarla ve diğer klanlarla güç mücadelesine girerken, kahramanımız gelişmek için her türlü çabayı gösterir.

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera türündedir.

16- Tunshi Xingkong (Swallowed Star)

Douluo Dalu Benzeri Animeler

Yıl 2056, tam 100 yıl önce RR adlı bir virüs dünya nüfusunun yarısını yok edecektir. Aynı virüs insanlarla yaşan havyanları mutasyona uğratarak vahşileştirir. Aynı zamanda bu virüs akıllı yaratıklar meydana getirecektir. Bu yaratıklara karşı insanlık Büyük Nirvana adı altında birleşmiştir.

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera ve bilim kurgu türündedir.

Detaylı bilgi için bakınız: Tunshi Xingkong Anime İncelemesi

17- Wu Shang Shen Di (Supreme God Emperor)

Ölümsüz Kral Mu, parşömeni korumak uğruna hayatına son verir. Fakat tanrılar onun adına başka bir karar vermiştir.

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera ve doğaüstü türündedir.

18- Wan Guo Zhi

Milattan sonra 1663’te Ming Hanedanı donanmasının en genç lideri Lu Changfeng suçluları yakalamak için yola çıkmıştır. Ama yolculuk esnasında hayalet filosu ve deniz canavarları tarafından saldırıya uğrarlar. Lu Changfeng, ölmek üzereyken okyanusun dibinden gelen gizemli bir kız tarafından kurtarılacaktır. Daha sonra hikayemiz başlayacaktır.

Animasyon aksiyondövüş sahneleri, fantastik, macera türündedir.

19- Dinghai Fusheng Lu

Çin toprakları büyü gücüyle doludur ve bu büyü gücünü faydalı işlere kullananlara defediciler deniliyor. Çünkü 1000 yılda bir gelen Mara iblisi ile savaşıp onu def ediyorlardı. Ama bir gün tüm büyü gücü kaybolur. Sadece Chen Xing bunu durdurabilecektir.

YORUMLAR

  1. doupo changqiong olmalıydı kesinlikle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.