Hızlı ve Öfkeli 9 Filmi | İncelemesi

Hızlı ve Öfkeli 9 filmi incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Hızlı ve Öfkeli 9 Konusu

Dom, eşi ve oğlu ile Dünyadan uzakta belaya bulaşmadan yaşamaktadır. Ama geçmişi adamı bir türlü rahat bırakmıyor. Dom ‘un her zaman dediği gibi ‘aile her şeydir’ mottosundan çıkan bir film olmuş. Dom bu sefer ailesi ile karşı karşıyadır.

Bakalım Dom bunun üstesinden gelebilecek mi?

Hızlı ve Öfkeli 9 Türkçe Fragmanı

Hızlı ve Öfkeli 9 Oyuncuları

  • Vin Diesel – Dominic Toretto rolünde.
  • Michelle Rodriguez – Letty Ortiz rolünde. Aynı zamanda Dom ‘un eşi.
  • Jordana Brewster – Mia Toretto rolünde. Dom ve Jacob’un kız kardeşi.

Hızlı ve Öfkeli 9 Eleştiri – Yorum

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Universal Studios tarafından 2 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 145 dakikadır. Filmin orijinal adı F9 ‘dur. Bu arada Hızlı ve Öfkeli 9 bütçesi 300 milyon dolardır. Ancak gişede 624 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; macera, aksiyon, suç ve gerilim türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Hızlı ve Öfkeli 9 nereden izleyebilirim? Şuan sadece sinemalarda izleyebilirsiniz. İleri bir tarihte belki Hızlı ve Öfkeli 9 Netflix ‘te izleyebiliriz. Tabi ne zaman netflix ‘e gelir orası belirli değil.

Öncelikle film serinin diğer filmlerine göre dahada fantastik bir hal almış. Bir çok mantık hatası var. Birincisi Roman ‘nın etrafını 10 tane asker altlı üstlü çevirdi ama tek kurşun yemeden hepsini hakladı. İkincisi köprü sahnesi beni aldı. Üçüncüsü uçurumdan düşen arabayı uçağın çok saçma bir manevra ile yakalaması. Üstüne Dom ‘un halat ile karşı tarafa uçması. 🙂 Daha sayacağım bir iki sahne daha var ama spoiler vermek istemiyorum.

Buna rağmen film kendini öyle yada böyle izlettiriyor. Nasıl başarıyor bilmiyorum ama film 1 ayda 624 milyon dolar kazanç sağladı.

Birde filmin konusu Godzilla vs. Kong gibi olmuş. Önce birbirlerine sonra daha büyük bir düşmana. 🙂

Filmdeki oyuncuları zaten önceki filmlerden biliyorsunuz. Bir tek aralarına Jakob Toretto (John Cena) katıldı. Zaten oda Toretto erkekleri gibi soğuk, inatçı ve sert bir kişiliği olduğunu gösterdi. Burada Roman karakterine değinmeden geçemeyeceğim. Abi sen olmasan bu film çekilmez. Adamın her sahnesi gerçekten güldürüyor.

Görsel olarak araba sahneleri her zamanki gibi kusursuz olmuş ama bazı CGI efektleri çok belli olmuş. Örneğin arabadan arabaya atlama sahnelerinde efektler çok belirgin olmuş. Böyle büyük prodüksiyon için basit hatalar bence.

Filmin jenerik kısmını görünce hemen kapatmayın veya sinemada salonundan çıkmayın. Çünkü Post-credits scene sahnesi mevcut. Sanırım önümüzde yıllar Hızlı ve Öfkeli 10 filmini göreceğiz. Ya da Jason Statham ile ilgili spin-off filmide gelebilir.

Hızlı ve Öfkeli 9 Hayranları Bunları Biliyor mu?

  • Hızlı ve Öfkeli 9 serinin ilk filmden tam 20 yıl sonra yayınlandı.
  • Justin Lin yönetmen olarak geri döndü. En son Hızlı ve Öfkeli 6 ‘yı (2013) yönetmişti.
  • 145 dakika ile en uzun Hızlı ve Öfkeli filmi oldu.
  • Tokyo Drift ‘ten (2006) bu yana, oyuncu kadrosunda Dwayne Johnson veya Paul Walker ‘ın olmadığı ilk Hızlı ve Öfkeli filmi.
  • Cardi B, Hızlı ve Öfkeli 6 ‘da (2013) Rita Ora ve 7 ‘de (2015) Iggy Azalea’dan sonra filmde yer alan üçüncü kadın müzik sanatçısıdır.

Bu Film İzlenir mi? Hızlı ve Öfkeli 9 kaç yaş üstü izleyebilir? Filmi 13 yaş üstü herkes izleyebilir. Hızlı ve Öfkeli 9 imdb puanı 5.4 ‘dur. (46 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 6.0‘dir. Bu arada Hızlı ve Öfkeli 9 filmi incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

Hızlı ve Öfkeli 9 Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.