Snake Eyes: G.I. Joe Origins Film İncelemesi

Snake Eyes film incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Snake Eyes film incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları,

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Konusu

Snake Eyes ‘in geçmişini öğreneceğimiz bir film. Nasıl bir Japon klanına dahil olduğunu? Nasıl ninja eğitimi aldığını? Bu soruların cevabını alacaksınız.

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Fragmanı

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Oyuncuları

Snake Eyes: G.I. Joe Origins oyuncuları ve karakterleri
  • Hery Golding – Snake Eyes rolünde.
  • Andrew Koji – Tommy rolünde.
  • Haruka Abe – Akiko rolünde.
  • Tekehiro Hira – Kenta rolünde.
  • Peter Mensah – Blind Master rolünde. Kendisini 300 Spartalı, Spartaküs, True Blood film ve dizilerinden hatırlarsanız. Gerçi bir çok yapımda rol almıştır.
  • Ursula Corbero – Baroness rolünde. Kendisini tüm dünyanın tanıdığı La casa de papel dizisindeki Tokyo olarak bilmektedir.

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Paramount Pictures tarafından 23 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 121 dakikadır. Filmin orijinal adı Snake Eyes: G.I. Joe Origins ‘dur. Bu arada Snake Eyes bütçesi 88+ milyon dolardır. Ancak gişede 36+ milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; macera, aksiyon, fantastik, gerilim ve bilim kurgu türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Snake Eyes nereden izleyebilirim? Şuan sadece sinemalarda izleyebilirsiniz. İleri bir tarihte belki Snake Eyes Netflix ‘te izleyebiliriz. Tabi ne zaman netflix ‘e gelir orası belirli değil.

Öncelikle film G.I. Joe serisinin Snake Eyes karakterinin spin-off filmidir. Film genel anlamda aksiyonu bol bir yapım olmuş. Ama konu olarak çok vasat seviyelerde kalmış ve karakter gelişimi neredeyse sıfır. G.I. Joe fimlerinden tanıdığımız sessiz abimiz Snake Eyes ‘in tüm ağırlığı gitti. 🙂

Filme tutunmak için karakterlerin, özellikle baş roldeki kişinin karizma olması gerekirken bizimki bende hiç bir heyecan uyandırmadı. Mesela fimdeki en karizma kişi Scarlett rolündeki Samara Weaving ‘ti. Onunda sahnesi çok azdı.

Filmdeki dövüş sahneleri yakın çekim ve hareketli kamera seçimi ile sekansları anlaşılmaz hale getirmişler. Şöyle izah edim filmin bir çok sahnesinde ordu gibi bir insanla katana yani kılış dövüş sahneleri vardı. Ama yakın çekim olduğu için bunu hiç hissedememişsinizdir.

Hele uçma noktalarına varan atlamalar bana Çin filmlerini hatırlattı. Bu sahneleri izleyince Cüneyt abimizin hakkını yemiş gibi hissediyorum. Diğer bir abartı fantastik sahnelerdeydi. G.I. Joe serilerinde fantastik öğeler olmadığı halde spin-off ‘ta bol bol kullanmışlar. Mesela o doğaüstü taşı anlamadım bile çok gereksizdi. Hani anakondaları anlarımda taş nedir abi. Bir ara harry potter felsefe taşımı diye düşündüm.

Birde yazarlarımız zorlama bir kötü adam Storm Shadow yaratmaya çalışmışlar. Size şunu söyleyeyim Tommy rolündeki Andrew Koji ‘den daha iyi Snake Eyes olurdu benden demesi.

Genel anlamda aksiyon izlemeyi ve G.I. Joe serilerini seven biriyseniz filmi izlemenizi önerebilirim. Yoksa film benim için izle-unut filmleri kategorisine girdi.

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Hayranları Bunları Biliyor mu?

  • Snake Eyes ilk kez konuşan bir karakter olarak tasvir edilmiştir.
  • Tommy’nin büyükannesi Sen, çizgi romanlarda aslında Storm Shadow’un teyzesidir.

Bu Film İzlenir mi? Snake Eyes: G.I. Joe Origins kaç yaş üstü izleyebilir? Filmi 13 yaş üstü herkes izleyebilir. Snake Eyes: G.I. Joe Origins imdb puanı 5.4 ‘dur. (17 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 6.0‘dir. Bu arada Snake Eyes film incelemesi filmi incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.