The Witcher: Nightmare of the Wolf Filmi | İncelemesi

The Witcher: Nightmare of the Wolf 9 filmi incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

The Witcher: Nightmare of the Wolf Filmi İncelemesi

The Witcher: Nightmare of the Wolf Konusu

Geralt’tın, akıl hocası Vesemir ‘in geçmişi konu alıyor anime filmimiz. Yoksulluktan kaçan Vesemir, para ve güç için Witcher olmaya karar verir. Aradan geçen yüzyıl sonunda siyasi bir olayın içinde kalacaktır.

Witcher ‘ların geleceği Vesemir ‘in elindedir. Bakalım gelecek Witcher ‘lar yetişecek mi?

The Witcher: Nightmare of the Wolf Fragmanı

The Witcher: Nightmare of the Wolf Karakterleri

  • Vesemir – Geralt hocası
  • Lady Zerbst yada Illyana – Vesemir ‘in sevgilisi
  • Tetra – Cadımız
  • Deglan – Vesemir ‘in hocası

The Witcher: Nightmare of the Wolf Eleştiri – Yorum

Filmimiz Güney Kore-A.B.D yapımı olup, Studio Mir tarafından 23 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 83 dakikadır. Filmin orijinal adı The Witcher: Nightmare of the Wolf ‘dur.

Ayrıca animasyon filmi; macera, aksiyon, fantastik, dram ve gizem türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. The Witcher: Nightmare of the Wolf nereden izleyebilirim? Şuan sadece Netflix ‘te izleyebiliriz.

The Witcher Dizisi için Tıklayınız

Öncelikle animasyon filmimiz Andrzej Sapkowski – The Witcher serisi kitabından uyarlanmıştır. Hatta bu anime film, The Witcher dizisinin yan hikayesi olarak çekilmiştir.

The Witcher Kitap serileri için Tıklayınız

Kitaplarını okumuş, oyunlarını oynamış ve dizisi izlemiş biri olarak animasyon filmimizde güzel olmuş. Tamda beklediğim gibi Witcher evreninin karanlık yüzü, acımasızlığı ve vahşeti filmde daha iyi işlemişler. Ayrıca dizideki veya kitaptaki gibi ana karakter bulunmuyor.

Biliyorsunuz kitaplarda ve dizide ana karakter Geralt ve Siri hatta bana kalırsa Siri. Neyse animasyonumuzda böyle tek başına aldı götürdü olayı olmamış. Herkes bir yerde biraz haklı biraz kurban. Gerçi bu Witcher evrenin olmazsa olmazıdır.

Filme girişte Vesemir ‘in çocukluk kısmının anlatıldığı kısa bir süre film sıkıcı gelebilir ama hikayenin temeli için gerekli sahneler. Ama gereksiz sahne koymamışlar. Daha sonra film devamlı yükselen bir ivme ile aksiyonu artıyor. Sadece bazı sahneler kitaplardan farklı işlemişler. Mesela Witcher ‘lar çok güçlü büyüler yapmazlar ama filmde mahş. fırtına çıkartıyorlar yada ejderha gibi alev püskürtüyorlar. 🙂

Vesemir iksir içmiş hali
Vesemir iksir içmiş hali

Animasyonun grafikleri gayet tatmin edici şekilde çizilmiştir. Büyü ile grafikler birleşince çok güzel bir iş ortaya çıkmış. Müziklerde animasyon ile uyumluydu. Gerçi bu uyumu dizidede tutturmuşlardı.

Filmde aktif olarak kaer morhen ‘ı görmek, witcher yaratım sürecini izlemek bende değişik duygular uyandırdı. Kitaplarda okuduğumuz yıkık dökük bir iki kurt ile kaer morhen ‘ın hayalini kurduk. İçi canlı ve kurt dolu bir witcher evi görmek muhteşemdi.

Aynı şekilde kitaplarda anlatılan sadece 2-3 çocuğun sağ çıktığı mutasyon sürecini animasyonda olsa izlemek güzel oldu.

Filmdeki plot twist sahneside çok iyi işlenmiş onuda söylemek isterim. En son bu keyfi fight club ve 6. His filmlerinde almıştım. Filmin son vurucu sahnesi ise Geralt ‘ı görmemiz olmuştur.

Genel anlamda animasyon filmini beğendim. Yani Witcher evrenine yeni giriş yapmış biri severek filmi beğenecektir diye düşünüyorum.

Bu Film İzlenir mi? The Witcher: Nightmare of the Wolf kaç yaş üstü izleyebilir? Filmi 18 yaş ve üstü herkes izleyebilir. The Witcher: Nightmare of the Wolf imdb puanı 7.5 ‘tir. (11 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 7.5‘tir. Bu arada The Witcher: Nightmare of the Wolf filmi incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.