Dünyada En Çok Satan Telefon Markaları (2021)

Dünyada en çok satan telefon markaları (2021) sıralamasında listeye Çin markaları damga vurdu. Ayrıca listede Dünyada en çok hangi telefonlar satılıyor? Sorunuzun cevabını da bulacaksınız. Dünyanın en iyi telefon markaları sıralamasında Samsung, Xiaomi, Huawei ve iPhone zirve için birbirleriyle yarıştılar.

Dünyada En Çok Satan Telefon Markaları (2021)

Bu soruya sanırım herkes kendi kullandığı telefon markasının fan boyluğunu yaparak cevap veriyor. Yani kimse malına toz kondurmak istemiyor. Ama satış verileri yalan söylemez. Listede dikkatimi çeken son 5 yılda Çin firmalarının devamlı artan satışları.

Xiaomi, Huawei, OPPO ve VIVO listeye damga vurmuş durumda. Bu 4 firmanın içinde en dikkat çekeni Xiaomi çünkü büyüme hızı %83 olarak söyleniyor. Hatırlarsanız daha önce listenin zirvesine başka bir Çin markası Huawei oturmuştu. Ama ABD ile ters düşmesi firmayı çok zor durumda bırakmış ve satışlarını baya düşürmüştü.

Bakalım Huawei başına gelenler Xiaomi ‘nin başına gelecek mi? Bu kadar hızlı büyümesinden rahatsız olan dev ülkeler ne yapacak?

Xiaomi Telefonlar ve Huawei Telefonlar neden bu kadar tutuldu derseniz. Bunun birden fazla sebebi var. Birincisi, teknoloji artık her markada aynı seviyelerde. Yani birinde olan özellik artık en kötü telefon modelinde bile bulunmakta. İkincisi, tabiki fiyatı hem teknolojik hemde ucuz satması satışları etkiliyor. Üçüncüsü, insanlar artık her sene aynı telefon modelini görmek istemiyor. Dördüncüsü, model yelpazeleri çok geniş. Her kesime hitap edebiliyorlar.

Bu etkenlerin hepsi satışları çok etkiliyor. Peki bu kadar marka ve modelden hangisi daha iyi diyorsanız. Bunu telefon karşılaştırma sitelerinden yapabilirsiniz. Ben aşağıdaki siteyi kullanıyorum. Aynı anda 4 farklı modeli karşılaştıra biliyorsunuz.

İlgili Link: Telefon Karşılaştırma

Ayrıca verdiğim sitede en çok karşılaştırılan telefon markalarını ve modellerinide görebiliyorsunuz. Bu size daha iyi seçenekler sunabiliyor.

Dünyanın En Çok Satan Telefon Markaları Sıralaması 2021

 1. Samsung
 2. Apple
 3. Huawei
 4. Xiaomi
 5. OPPO
 6. VIVO
 7. Motorola
 8. Lenova
 9. LG
 10. Nokia

Türkiye’de En Çok Satılan Telefon Markaları 2021

Bu sıralama BTK ‘nın 2021 yılının ilk üç ay verilerine göre hazırlanmıştır. Yıl sonunda tekrardan güncelleyeceğim.

 1. Samsung
 2. Apple
 3. OPPO
 4. General Mobile
 5. Redmi
 6. Reeder
 7. Hiking
 8. POCO
 9. Huawei
 10. Xiaomi

Dünyada en çok satan telefon markaları (2021) ile Türkiyede en çok satan markalar arasında baya fark var. Listede Huawei ve Xiaomi ‘nin altta olması dikkatinizi eminim çekmiştir. Sanırım Huawei ‘nin satışlarının düşmesi ABD ‘nin uyguladığı ambargo kaynaklı. Ama Xiaomi ‘nin neden az sattığını anlayamadım. Gerçi POCO ve Redmi, Xiaomi ‘nin alt markaları olduğunu düşünürsek genede az satmamış oluyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.