Edens Zero Anime İncelemesi

Edens Zero anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Edens Zero Anime İncelemesi
Ana Karakterler

Edens Zero Konusu

Shiki sadece robotların olduğu bir yerde büyümüştür ve hiç insan görmemiştir. Bir gün yaşadığı yere bir kadın insan gelir. Bunlar beraber uzayın derinlikleri yolculuk yaparak yeni arkadaşlar edinmeyi kendine söz verecektir.

Bakalım bu maceralar başlarına ne gibi dertler açacak?

Edens Zero Fragmanı

Edens Zero Karakterleri

 • Shiki – Uzayın her yerinde arkadaş arayan masum köylümüz.
 • Rebecca – Kendisi bir B-Cuber ‘dır. Uzayda gezdiği yerlerin videoları yükleyip para kazanıyordur.
 • Happy – Rebecca ‘nın yoldaşıdır. Beraber video yüklüyorlar.
 • Elsie – Uzaylı korksanımız
 • Homura – Shiki ‘nin yakın arkadaşlarından birisi.
 • Weisz – Ekibe katılan profesör.

Edens Zero Eleştiri ve Yorumlarım

Çizgi dizimiz Japon yapımı olup, J.C.Staff tarafından 11 Nisan 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Anime 23 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Animenin orijinal adı Edens Zero ‘dir. Şuan animeyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Anime; aksiyon, fantastik, komedi, bilim kurgu, ecchi ve macera türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca uzay, shounen ve büyü anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime.

Anime aslında, 2018 yılında Hiro Mashima tarafından yazılan ve resimlenen bir Japon manga dizisidir. Kodansha USA tarafından yayın hakları alınıp anime dizisine uyarlanmıştır. Yani dizimiz mangadan uyarlanan animeler kategorisindedir. Manga binlerce kopya satmıştır.

Edens Zero ve Fairy Tail benzerliği

Öncelikle animenin ana karakterleri fairy tail animesinden gelmektedir. Happy ve lucy (rebbeca) hatta Shiki de Natsu ‘yu canlandırıyor. Bunun sebebi iki animenin yaratıcısı Hiro Mashima yüzünden. 🙂 Adam bildiğiniz kendi işini çalmış ve birebir kopyalamış. 🙂 Anladığım kadarıyla Fairy Tail’den dostluk, aile ve savaş temaları aynen devam edecek.

Animenin Fairy Tail kopyası olması açıkçası benim için olumsuz bir şey değil. Çünkü ben Fairy Tail hayranıyım. Benim için tek kötü yanı karakterleri her gördüğümde Fairy ail aklıma geliyor o kadar. 🙁

Uzayda Eter adlı bir madde atmosferde, insanlarda ve hatta robotlarda bile mevcuttur. Kısacası tüm gücün kaynağıdır. İşte adamımız bunu bir teçhizat ile kullanabilmektedir. Eter hava, su, yer çekimi, ateş vb. gibi bir alanda geliştirilebiliyor.

Animede uzay sahnelerinde devamlı pembe yaprakların uçtuğunu görürsünüz. Bende ilk gördüğümde ne alaka demiştim ama bu sakura ağacının pembe yapraklarıdır. Zaten evrenin adı buradan geliyor ”Sakura Evreni” :). Ayrıca Sakura Ağacı, Japonya ‘nın ulusal simgesidir. Bkz.

Animede ecchi sahneler mevcuttur. Ona göre izlemenizi tavsiye ediyorum.

Edens ilk dakikadan son dakikaya kadar aksiyon ve maceranın eksik olmadığı bir anime. Bu aksiyona süper güçlerde eklenince gerçekten başarılı bir yapım ortaya çıkmış. Süper güçlerin çeşitliliği ve kombinasyonları iyi seviyelerde düşünülmüş ve işlenmiş.

Animenin çizimleride gayet güzel. Ecchi sahneleri ve abartı sahneler gerçekten sizleri güldürüyor. Aynı şekilde dram sahneleride içinizi burkuyor.

Şuana kadar animenin uzun süreler bizleri meşgul edeceği kesin gibi. Umarım erken final yapmalar şöyle 200-300 bölüm gider. 🙂

Edens Zero 1. Sezon İncelemesi (Spoiler içerir)

İlk sezon karakterleri ve gelişimlerini izliyoruz. Aslında daha çok yan karakterleri ve hikayelerini öğreniyoruz diyebiliriz. Shiki zaten yıllardır bir eter kullanıcısı olduğundan güçlerini öğreniyoruz. Karakterin güç açısından büyük bir gelişimini görmüyoruz. Ama duygusal açıdan büyük bir gelişim gösterecektir.

Yine bu sezonda Edens Zero animesinin isminin nereden geldiğini öğreniyoruz ve geminin gerçek gücünü kazanması için 4 Parlayan yıldızın bir araya gelmesini izleyeceğiz. 4 parlayan yıldız eski Şeytan Kral Ziggy ‘ye hizmet edenler.

Bu sezon Shiki, Sakura Evreninin dışına çıkıp anayı görmek için her bölüm değişik hikayelerini izleyeceğiz.

4 Parlayan Yıldız Kim ve Görevleri Nelerdir?

Edens Zero aslında bir geminin adı ve 4 kişilik özel robotlar tarafından yönetiliyor. Ama geminin tam güç çalışabilmesi için 4 Yıldızın bir araya gelmesi gereklidir.

 1. Cadı – Geminin savunmasını denetleyen kişi. Kısacası Edens ‘in kalkanı.
 2. Rahibe – İyileştirme gücü olan kişi.
 3. Valkyrie – Geminin saldırı gücünü denetleyen kişi.
 4. Hermit – Geminin kalbi. Yani siber anlamda koruyucusu.

Arkadan yeni nesil robot Pino geliyor oda Edens ‘in Işığı olacak gibi.

Galaktik Altı İblis General ve Güçleri Nelerdir?

Gezegenleri ezdiği söylenen 6 savaşçı.

 1. Drakken Joe

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Bu arada Edens Zero imdb puanı 7.2 ‘dir. (420 kişi oy kullanmıştır.) Diziye benim puanım 8.0 ‘dır. Sonuç olarak Edens Zero anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

Edens Zero Resimleri

Animeden kendi aldığım görseller arkadaşlar. Bilgisayarınız ve telefonunuzun arka planı olarak kullanabilirsiniz.

Kaynaklar

https://edens-zero.net/

https://www.netflix.com/title/81261630

https://twitter.com/EDENSZERO_PJ

YORUMLAR

 1. fairy tail serisinin yapımcısının 1 serisi daha vardı gray benzeri bir karakteri var ve o karakterinin gücü silah şekilli kolyelerdeki silahları gerçeğe çevirip kullanmak mesela greydedki kolyenin ucunu çekip tam fonksyonel bir kılıç olarak kullanabiliyordu o seri neydi bilen var mı hatta bir crossover bölümüde vardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.