Tsukimichi: Moonlit Fantasy Anime İncelemesi (Tsuki Ga Michibiku Isekai Douchuu)

Tsukimichi: Moonlit Fantasy anime incelemesi anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Tsukimichi: Moonlit Fantasy Anime İncelemesi (Tsuki Ga Michibiku Isekai Douchuu incelemesi)

Tsukimichi: Moonlit Fantasy Konusu

Misumi Makoto günümüz dünyasında normal bir hayat sürerken. Bir tanrı tarafından başka dünyaya bir Tanrıçanın emrine gönderilir. Ama Tanrıça Misumi ‘yi beğenmez ve onu dünya ‘nın sonu olarak bilinen Westeland ‘a yollar. Ayrıca Tanrıça güç olarak yaratıklarla ve hayvanlar konuşma yeteneğini verir.

Tsukimichi: Moonlit Fantasy Fragmanı

Tsukimichi: Moonlit Fantasy Karakterleri

  • Misumi Makoto karakteri animenin ana karakterlerinden biridir. Saf ve iyi bir kişiliğe sahiptir.
  • Tomoe karakteri Misumi ile kontrat yapıp onun hizmetkarı olmuştur. Asıl formu bir ejderhadır.
  • Mio karakteri Misumi ile 2. Kontrat yapan yaratıktır. Asıl formu Dev Kara Örümcek ‘tir.
  • Shiki karakteri Misumi ile 3. Kontrat yapan yaratıktır. Asıl formu Linc ‘tir.

Tsukimichi: Moonlit Fantasy Eleştiri ve Yorumlarım

Çizgi dizimiz Japon yapımı olup, C2C tarafından 7 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Anime 23 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Animenin orijinal adı Tsuki Ga Michibiku Isekai Douchuu ‘dir.

Anime; aksiyon, fantastik, komedi, ecchi ve macera türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca yaratıklar, shounen ve büyü anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime.

Anime aslında, 2012 yılında Kei Azumi tarafından yazılan ve Mitsuaki Matsumoto tarafından resimlenen bir Japon manga dizisidir. C2C tarafından yayın hakları alınıp anime dizisine uyarlanmıştır. Yani dizimiz mangadan uyarlanan animeler kategorisindedir. Manga 2 milyondan fazla kopya satmıştır.

Animede büyü olarak su, karanlık, ateş, toprak, yıldırım kullanılabiliyor. Ayrıca bu elementler birbirleriyle kombine edilip saldırı olarak kullanılabiliyor. Anime hem büyü bakımından hemde yaratık bakımından bana Tensei shitara Slime Datta Ken animesini hatırlatı.

İlgili Link: Tensei shitara Slime Datta Ken Animesi

İki animenin bir çok benzer yönleri bulunuyor. Mesela ikisindede ana karakterlerimiz başka dünyalardan geliyor ve çok güçlüler. İki animedede diğer ırkları çevrelerine toplayıp büyük şehir kuruyorlar. İki animedede diğer ırklara isim vererek onların güçlerini arttırıyorlar.

Bu animedede maceracı loncası ve görevleri mevcut. Görevleri yaptıkça daha yüksek puanlı görevleri alabiliyorsunuz.

Animede hem harem hemde ecchi sahneleri bolca mevcuttur. Bu gidişle animenin final sezonunda Misumi ‘nin büyük bir haremi olacak gibi.

Ana karakteri güçlü olan bir anime olarak aksiyon dolu bölümler sizi bekliyor olacak. Hatta her bölüm aksiyon biraz daha artıyor. Bunun yanında her bölümde kullanılan dövüş ve büyü kombinasyonları çeşitliliği ve kalitesi artıyor. Ayrıca süper güç kombinasyonları iyi işlendiği için o sahnelerde nefesinizi tutup izliyorsunuz.

İlgili Link: Ana Karakteri Güçlü Olan Animeler

İlk sezonda bir çok yan karakter işlendi. Bunların gelişimi üzerinde pek durulmamış gibi ama 2. Sezonda sanki bu yan karakterlerin hikayelerine odaklanacaklar gibi geliyor.

Tsukimichi: Moonlit Fantasy 1. Sezon İncelemesi

Karakterimizi ve güçlerinin neler olduğunu yavaş yavaş öğreniyorum. İlk bölüm Yüce Ejderha Shen ile Makoto kontrat oluşturdular. Ejderha insan şeklini alarak Makoto ‘nun yardımcı oldu. İnsan şeklini almasının sebebi ise kontrat sırasında zayıf olan yaratık güçlü olanının şeklini aldığından.

İkinci bölümde Kara Örümcek ile Makoto kontrat oluşturdular. Artık Kara Örümcek ‘te kadın olarak insan formunu aldı.

Onuncu bölümde Linc ile Makoto kontrat oluşturdular. Artık Kara Linc ‘te erkek olarak insan formunu aldı.

Yardımcılarının İsimleri

Yaratıkların efendileri tarafından isimlendirilmesi güçleri açısından önemli. Aldıkları isimlere göre güçleri maksimum seviyeye çıkabiliyor.

  • Yüce Ejderha Shen: Tomoe ismini aldı.
  • Kara Örümcek: Mio ismini aldı.
  • Linc: Shiki ismini aldı.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Bu arada Tsukimichi: Moonlit Fantasy imdb puanı 7.5 ‘dir. (234 kişi oy kullanmıştır.) Diziye benim puanım 8.0 ‘dır. Sonuç olarak Tsukimichi: Moonlit Fantasy anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

Tsukimichi: Moonlit Fantasy Animesi Resimleri

Animeden kendi aldığım görseller arkadaşlar. Bilgisayarınız ve telefonunuzun arka planı olarak kullanabilirsiniz.

Kaynaklar

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.