Wu Shan Wu Xing Anime İncelemesi (Fog Hill of Five Elements)

Wu Shan Wu Xing anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Wu Shan Wu Xing (Fog Hill of Five Elements) Anime İncelemesi

Wu Shan Wu Xing Konusu

İblisler, Dünyada hüküm sürüp insanları avlarken. Tanrılar 5 aileye elementleri kontrol etme gücü verir ve iblislere karşı savaşmaları sağlanır. Bu 5 elementi (metal, orman, su, ateş ve toprak) kontrol eden kişiler iblisleri sisli dağa kendileri ile birlikte hapsederler.

Ama ateş gücüne sahip çehre bir gün bir yanlış yapıp mührü bozacaktır. Bakalım iblislerle olan savaş nasıl şekillenecek?

Wu Shan Wu Xing Fragmanı

Wu Shan Wu Xing Karakterleri

  • Wen Ren Yi Xuan – Ateş çehresi
  • Xuan Xuan Shen Jun – Metal çehresi
  • Rong Cheng Mo Xi – Toprak çehresi
  • Shen Tu Zi Ye – Su çehresi
  • Wen Ren Jing Xuan
  • Gong Yi Chu Ren – Orman çehresi

Wu Shan Wu Xing (Fog Hill of Five Elements ) Eleştiri ve Yorumlarım

Çizgi dizimiz Çin yapımı olup, Tianjin Niceboat Culture Communication tarafından 26 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanmıştır. Anime 28 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Animenin orijinal adı Wu Shan Wu Xing ‘dir.

Ayrıca anime; aksiyon, fantastik, dövüş sanatları ve tarihsel türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca tanrısal, canavarlı ve doğaüstü anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime.

Çizimleri şimdiye kadar izlediğim en değişik Çin yapımı Donghua oldu. Çizimlere aldırmadan kesinlikle şans verin izlemeye devam edin. Zaten izledikçe görüntü sizler için normalleşecek. Donghua ‘nin en sevdiğim yanı karakterlerin olaylara karşı verdikleri aşırı tepkileri çok iyi çizmişler. Yani kesinlikle sizi gülümsetiyorlar.

Diğer –> Çin Animeleri <– için Tıklayınız

Bunun yanında çizgi dizinin aksiyon sahneleri birbirinden iyi koreografiye sahip. Ayrıca büyü kombinasyonları çok iyi düşünülmüş. Diziyi Avatar ‘a benzetebilirsiniz ama burada her Çin yapımında olduğu gibi Tanrısal güçler mevcut. Ayrıca Avatarla ayrılan kısım insanlarlar iblisler karşı karşıyadır.

Bu kadar fantastik ve aksiyona rağmen dram sahneleri müzikle birleşince sizleri gerçekten etkileyecektir. Şuan sadece 1. Sezon ve oda 3 bölümden oluşmaktadır. Umarım Wu Shan Wu Xing 2. Sezonu çekilir. Eğer böyle kalırsa aksiyon ve fantazi sevenler için büyük kayıp olacaktır.

Anime dizisi nasıl? Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Bu arada Wu Shan Wu Xing imdb puanı 8.5 ‘dir. (380 kişi oy kullanmıştır.) Diziye benim puanım 9.0 ‘dır. Sonuç olarak Wu Shan Wu Xing anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

YORUMLAR

  1. Güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

    1. Güzel yorumlarınız için teşekkürler.

  2. başarılı bir inceleme olmuş emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.