Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Anime İncelemesi

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Anime İncelemesi

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Konusu

Neet 34 yaşında ama dünyada hiç bir işe yaramayan biridir. Çevresi tarafından hatta ailesi tarafından evinden kovulan neet birisini kurtarmak için kendi hayatından olur.

Neet başka bir dünyada Rudeus Greyrat olarak gözlerini açmıştır. Ama geçmiş yaşantısını tamamen hatırlamaktadır. Reenkarnasyon olan Neet bu dünyada güçlü bir büyücüdür. Bu güçleri ve önceki yaşamındaki tecrübe ile maceralara atılacaktır.

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Fragmanı

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Karakterleri

  • Rudeus Greyrat karakteri animenin ana karakteridir.
  • Paul Greyrat karakteri Rudeus ‘un babasıdır. Kendisi bir kılıç ustasıdır ve varlıklı bir ailenin üyesidir. Ayrıca yakışıklı ve çapkın biridir.
  • Eris Greyrat karakteri, Rudeus ‘un uzaktan akrabasıdır. Ayrıca Rudeus ‘un ilk öğrencisi olmuştur. İnatçı, kendini beğenmiş biridir.
  • Roxy karakteri, Rudeus ‘un ilk öğretmenidir. Kendisi bir şeytandır.
  • Ruijerd karakteri, Rudeus ‘un yol arkadaşı olan bir şeytandır.

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Eleştiri ve Yorumlarım

Çizgi dizimiz Japon yapımı olup, Studio Bind tarafından 11 Ocak 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Anime 23 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Animenin orijinal adı Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation ‘dir.

Anime; fantastik, ecchi ve drama türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca shounen ve büyü anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime.

Anime aslında, 2012 yılında Rifujin na Magonote tarafından yazılan ve SiroTaka tarafından resimlenen bir Japon manga serisidir. Studio Bind tarafından yayın hakları alınıp anime dizisine uyarlanmıştır. Yani dizimiz mangadan uyarlanan animeler kategorisindedir. Manga binlerce kopya satmıştır.

Animede sihir; saldırı, iyileştirme ve çağırma sihri olarak üçe ayrılıyor. Ayrıca bu sihir türleri kendi içinde temel, orta, ileri, aziz, kral, imparator ve tanrı seviyeleri olarak 7 kısımdan oluşuyor. Dahası bu dünyada sadece sihir yok. Kılıç ustalığıda mevcut. Kılıç tanrı stili, su tanrısı stili ve kuzey tanrı stili olarak 3 ‘e ayrılıyor.

İlgili Link: Ana Karakteri Güçlü Olan Animeler

Bu dünyadaki sihir insanlar ile iblislerin arasında süren uzun savaşlar sonucu oluşmuştur. Savaşın sonucunda şeytanların lideri mühürlenmiştir.

Şimdi bu tür animeleri seven birisi olarak bir çok benzerini izlemiş biriyim. Onun için ana karakterin çok güçlü olduğu ayrıca reenkarnasyon türü seviyorsanız izlemeniz lazım. Şunuda ekliyim ecchi sahnesi bir hayli fazladır. Gerçi harem ve ecchi bu tür animelerin ortak noktası oldu diyebiliriz.

Diğer bir ortak noktaları maceracı görevleri. Evet bu animemizde de karakterleriniz bir loncaya kayıt olup verilen görevleri yapıp para ve ün kazanıyorlar.

Animenin genel çizimleri güzel. Büyü kombinasyonları güzel düşünülmüş ama ilk sezonda büyük bir büyü aksiyonu izleyemedik. Yani bir türlü beklediğim patlama gerçekleşmedi. İlk sezon ahım şahım bir büyü göremeden bitti. Ayrıca ana karakterin güçlü olduğu bir türlü sahnelere yansıtılamamış.

İlk sezon daha çok karakter gelişimine önem vermişler. Hem duygusal hemde güç olarak yavaş yavaş ilerliyor.

Sonuç

Bu animasyon dizisi çocuklara uyun değildir. Ancak 16 yaş üstü izlemelidir. Bu arada Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu imdb puanı 8.3 ‘dir. (4.700 kişi oy kullanmıştır.) Diziye benim puanım 7.0 ‘dır. Sonuç olarak Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.