Türkiye’de Gezdiğim Şehirler Uygulaması

Türkiye’de gezdiğim şehirler uygulaması olarak (gittiğin şehirleri işaretleme uygulaması) önerilerde bulunacağım. Gittiğin şehirleri işaretleme sitesi olarak bilinen bir siteden bahsedeceğim.

Bu sitede gezdiğiniz gördüğünüz şehirlerimizi Türkiye haritası üzerinde işaretleyip daha sonra bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

Site: https://ozanyerli.github.io/turkeyvisited/

Siteyi kullanmak çok basit. Yukarıdaki linke tıklayıp siteye giriniz. Daha sonra konakladığınız veya gezdiğiniz şehirleri harita üzerinden işaretleyiniz. Zaten işaretlediğiniz şehrin rengi değişecek. İşaretlemeyi bitirdiğiniz zaman sol alt kısımda ”Haritayı İndir” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Aslında uygulama olarak güzel bir düşünce ama bazı eklemeler yapılırsa çok daha kullanışlı olacaktır. Mesela kaç şehir işaretlediğimizi, hangi bölgelerde olduğu gibi biraz daha fazla bilgi verse daha iyi olur. Belki bunu yapan arkadaş ileriki günlerde bu saydığım özellikleri ekleyebilir.

Bakınız: Türkiye Yangın Haritası

Birde Türkiye’de gezdiğim şehirler uygulaması olarak bunu telefonlara yükleyebilirsek çok daha iyi olacaktır.

Türkiye'de gezdiğim şehirler uygulaması

Yukarıdaki haritada gördüğünüz gibi 26 farklı şehirde konaklamışım. Gittiğim her şehrin görülecek doğal güzelliklerine veya gidilebilecek mekanlarına gitmişimdir. Ayrıca bu işaretlemeye göre biraz doğu illerimizi görmenin vaktinin geldiğini gösteriyor.

Yol güzergahı üzerinden geçtiğiniz şehirleri değilde en az 1 gün konakladığınız veya gezdiğiniz şehirleri işaretleyip sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.