Code Geass: Lelouch of the Rebellion Anime İncelemesi

Code Geass: Lelouch of the Rebellion anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion Anime İncelemesi

Code Geass Konusu

Britanya İmparatorluğu, dev bir robot ile Japonya ‘yı işgal etmiştir. İşgal sırasında Japonya’da yaşayan bir İngiliz olan Lelouch, Japon arkadaşı için Britanya ‘yı yok edeceğine söz verdi.

Bir gün bir cadı Lelouch ‘a herkesi emrine sokacak bir güç verir. Verilen bu güç ile Britanya ‘yı yok etmek için isyanın maskeli önderi olur.

Code Geass Fragmanı

Code Geass Karakterleri

Code Geass Karakterleri, oyuncuları.
  • Lelouch Lamperouge karakteri, animemizin ana karakteridir. Kendisi çok zeki bir öğrencidir. Ailesi için her şeyi göze alan biridir.
  • C.C. karakteri, animemizin ölümsüz cadısıdır. Kendisi dizi boyunca çözülememiştir.
  • Kallen Stadtfeld karakteri, Lelouch ‘un okuldan arkadaşıdır. Savaşçı ve asi bir kişiliği vardır.
  • Suzaku Kururugi karakteri, animemizin ana karakterlerinden biridir. Lelouch ‘un çocukluk arkadaşıdır. Kendisi saf bir kişiliğe sahiptir. Duyguları ile karar vermektedir.
  • Nunnally karakteri, lelouch ‘un kız kardeşidir. Uysal, sevecen ve iyilik dolu bir kişiği vardır.

Code Geass Eleştiri ve Yorumlarım

Çizgi dizimiz Japon yapımı olup, Okuruto Noboru tarafından 6 Ekim 2006 tarihinde yayınlanmıştır. Anime 23 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Animenin orijinal adı Code Geass: Lelouch of the Rebellion ‘dir.

Anime; aksiyon, drama ve bilim kurgu türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca ana karakteri güçlü, okul, robotlar ve askeri temalarla ilgili anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime.

Anime 2010 yılında Britanya ‘nın savaş ilanı ve savaşı kazanmasıyla başlıyor. Savaş sonucunda kaybeden Japonya ‘nın adı bile değişmiştir. Yeni adı Bölge 11 olarak değiştirilmiştir. Ayrıca animenin geçtiği evrende teknoloji çok yüksektir. Savaşlar robotlarla kazanılıyordur.

Anime görsel olarak iyi çizilmiş. Ama karakterlerin bacaklarının ve kollarının ince ve uzun çizilmesi yüzünden animeye alışılması biraz zor oldu. Zamanla alıştıkça bu farklılık gözünüze normal gelecektir.

Anime aksiyon olarak ilk yükselen daha sonra ise azalan bir grafikte seyrediyor. Bunun sebebi animenin konu derinliği ve bir çok karakterin olması. Birazda anime strateji olarak ilerlediğinden konuşma metinleri çok. Buda aksiyonu azaltıyor.

Tabi şimdiye kadar yazdıklarım 1. Sezon için geçerliydi. Anime 2. Sezon ile resmen başka bir boyuta geçiyor. Aksiyonun, dövüşün ve stratejinin haddi hesabı yok. Şöyleki 2. Sezonu izledikten sonra ”keşke anime devam etseydi.” dedim. Anime resmen bir satranç tahtası gibi.

Sık Sorulan Sorular

Code Geass Kaç Sezon?

2. Sezonda final yapmıştır.

Code Geass Kaç Bölüm?

Toplam 50 bölümden oluşmaktadır.

Code Geass Bitti mi?

Evet bitmiştir.

Lelouch Öldü mü?

Yapımcıların açıklamasına göre öldü ama yazarlar kesinlikle ölmedi diyor.

Lelouch Kız mı?

Lelouch Lamperouge her ne kadar unisex çizilsede kendisi %100 erkektir. Bir çok sahnede prens olarak hitap edildiğini göreceksiniz.

Lelouch Nereli?

Kendisi Britanyalı bir prenstir.

Code Geass 3. Sezon Çıkacak mı?

Şuana kadar ne yapımcılardan nede yazarlardan 3. Sezon ile ilgili bir açıklama geldi.

SONUÇ

Strateji ve askeri konulu animeleri seviyorsanız izleminiz tavsiye ediyorum. Eğer aksiyon düşkünü biriyseniz 2. Sezona kadar sabretmenizi öneriyorum. Animeyi 13 yaş üstü izlemelidir.

Bu arada Code Geass imdb puanı 8.6 ‘dir. (234 kişi oy kullanmıştır.) Ama diziye benim puanım 7.5 ‘dir. Sonuç olarak Code Geass: Lelouch of the Rebellion anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

15 Ağustos 2021

Free! İzleme Sırası

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.