Mob Psycho 100 Anime İncelemesi

Mob Psycho 100 anime incelemesi. Bu incelemede dizinin konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, incelemesi, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar dileriz.

Mob Psycho 100 Anime İncelemesi

Mob Psycho 100 Konusu

Kageyema Shigeo ortaokul öğrencisidir. Ama aynı zamanda çok güçlü bir psişiktir. Normal hayatında başı devamlı bela girmesine rağmen artan güçlerini kontrol etmeye çalışmaktadır. Tabi kontrol ettiği güçleri %100 ‘e ulaşınca gerçek kimliği ve duyguları ortaya çıkmaktadır.

Mob günlük yaşantısında medyum olduğunu iddiaa eden sahtekar Arataka Reigen yanında çalışarak kötü ruhları kovmaktadır.

Mob Psycho 100 Fragmanı

Mob Psycho 100 Karakterleri

  • Shigeo Kageyama (Mob) karakteri animemizin ana karakteridir. Kendisi içine kapanık, kendisine güveni olmayan ailesini çok seven ortaokula giden psişik güçleri olan bir çocuktur.
  • Ekubo karakteri, Mob tarafından güçleri silinen bir kötü ruhtur. Daha sonra Mob için yol gösterici olacaktır.
  • Ritsu Kageyama karakteri, Shigeo ‘nun erkek kardeşidir. Oda doğuştan psişiktir. Ailenin örnek çocuğudur. Mob her zaman kardeşini kıskanmıştır.
  • Arataka Reigen karakteri, kendisi Mob ‘un ustası ve yol göstericisidir. Ama aynı zamanda sahtekar bir medyumdur.
  • Teruki Hanazawa karakteri, doğuştan güçlü bir psişiktir. Ama güç sarhoşu olmuş kendini beğenen biridir.

Mob Psycho 100 Eleştiri ve Yorumlarım

Çizgi dizimiz Japon yapımı olup, Okuruto Noboru tarafından 18 Nisan 2012 tarihinde yayınlanmıştır. Anime 23 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Animenin orijinal adı Mobu Saiko Hyaku ‘dir.

Anime; aksiyon, komedi ve doğaüstü türündeki dizilerden hoşlananlara hitap ediyor. Ayrıca ana karakteri güçlü ve ruhlarla ilgili anime içeriklerini seven biriyseniz tam size göre bir anime.

İlgili Link: Ana Karakteri Güçlü Olan Animeler

Anime aslında, 2017 yılında ONE tarafından yazılan ve ONE tarafından resimlenen bir Japon manga serisidir. Bones tarafından yayın hakları alınıp anime dizisine uyarlanmıştır. Yani dizimiz mangadan uyarlanan animeler kategorisindedir. Manga 2016 yılına kadar 1.2 milyon kopya satmıştır.

Anime başlar başlamaz yüksek dozda aksiyon ile başlıyor. Bu aksiyona rağmen ana karakterin monoton tavırları sizi sizden alıyor. 🙂 Bu monotonluk ve süper güç tabiki One Punch Man animesini hatırlatıyor. Çünkü iki manganında yazarı aynıdır.

One Punch Man hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bir anime. Ana karakterin monoton, vurdun duymazlık, hayattan zevk alamama, herkes tarafından ezilen ve süper güç. Yani One Punch Man animesindeki tüm özellikler Mob ‘ta da mevcut.

Animenin yayınlandığı tarihe göre çizimleri fena değil. Aksiyon sahneleri ve güç patlamaları çok iyi. Ana karakter hariç yan karakterlerin gelişimi güzel işlenmiş. Zaten ana karakteri süper güçlü olan animelerde bu normaldir. Ana karakter sadece duygusal olarak gelişebilir.

Mob Psycho 100 1. Sezon İncelemesi

Daha ilk bölümlerden Mob ‘u ve güçlerini tanıyoruz. Aslında bu sezon Mob ve hocası Arataka ‘nın ruh kovma işleri ile ilerliyor. Ayrıca Mob ‘un kardeşi olan ile bağlarının ne kadar hassas olduğunu öğreneceğiz. Son olarak Mob ilk kez güçlü bir psişik ile savaşacak.

Mob Psycho 100 2. Sezon İncelemesi

İlk sezonun sonuna doğru gördüğümüz gizli bir örgüt tarafından Mob ve ailesi tehdit altındaydı. 2. Sezonla beraber bu örgütün büyük amacını öğreneceğiz. Her şeyden önce 2. Sezon Mob için tam bir gelişim sezonu olmuş. Tabi güç olarak değil ama karakter olarak olgunluğa eriştiğini göreceğiz.

Mob ‘un arkadaş çevresinin nasıl genişlediğini artık yalnız olmadığını göreceğiz.

Sık Sorulan Sorular

Mob Psycho 100 Kaç Sezon?

2 Sezon bitmiş durumda. 3. Sezon onayı aldı.

Mob Psycho 100 Kaç Bölüm?

Toplam 25 bölümdür.

Mob Psycho 100 Bitti mi?

Hayır, 3. Sezon onayı aldı.

Mob Psycho 100 3. Sezon Ne Zaman?

Onay aldı ama ne zaman yayınlanacak belli değil.

SONUÇ

Ezik bir karakterin çok güçlü olduğu animeleri seviyorsanız kesin izlemenizi öneriyorum. Animeyi 13 yaş üstü izlemelidir.

Bu arada Mob Psycho 100 imdb puanı 8.6 ‘dir. (234 kişi oy kullanmıştır.) Ama diziye benim puanım 8.5 ‘dir. Sonuç olarak Mob Psycho 100 anime incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir. İyi günler dilerim.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.