Red Notice Film İncelemesi

Red Notice film incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Red Notice Film İncelemesi

Red Notice Konusu

Dünyanın en çok aranan hırsızları ile daha büyük bir olayı çözmek için çalışmak zorunda olan FBI ajanını konu alıyor.

Red Notice Türkçe Fragman

Red Notice Oyuncuları

  • John Hartley karakterini, Dwayne Johnson canlandırmıştır. Filmde FBI ajanını oynamaktadır.
  • Nolan Booth karakterini, Ryan Reynolds canlandırmıştır. Filmde Dünyaca tanınan bir sanat hırsızıdır. Kendisini en son Gerçek Kahraman filminde izlemiştik.
  • The Bishop karakterini, Gal Gadot canlandırmıştır.

Red Notice Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Netflix tarafından 12 Kasım 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 118 dakikadır. Bu arada Red Notice bütçesi 200 milyon dolardır. Hatta Netflix ‘in şuana kadarki en yüksek bütçeli filmi olma ünvanını aldı.

Ayrıca film; suç, aksiyon ve komedi türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Red Notice nereden izleyebilirim? Şuan sadece Red Notice Netflix ‘te izleyebiliriz.

Netflix ‘ten İzle: https://www.netflix.com/title/81161626

Film genel olarak klasik aksiyon komedi türünde olmuş. Tek farkı bu tür filmler için seçilecebilecek en iyi oyuncular seçilmiş. Filmleri komik oyuncusu Ryan, aksiyon sahnelerinin vazgeçilmez iki adamından biri Dwayne ve en ateşli bayan oyuncular arasından Gal Gadot.

Kısacası ekip çok iyi olmuş. Film ilk sahneden son sahneye kadar aksiyonun hakkını veriyor. Komedi kısmı göreceli olduğundan pek yorum yapmak istemiyorum. Ama ortalama bir espiri seviyesi mevcut. Tabi komedi sahneleri Ryan üstlenmiş. Filmde ayrıca bir çok yere gönderme yapmışlar.

Aksiyon sahnelerinde ufakta olsa sekans hataları mevcut. Örneğin 2. Yumurta sahnesindeki dövüşte Gal Gadot, Dwayne Jonson ‘ın kafasına vurmadan Dwayne eliyle yüzünü koruyor. Daha sonra yumruk geliyor. O arada 1 saniyelik fark oluyor. Yani önce yumruk sonra koruma olması lazım.

Ayrıca filmde bir çok sahne abartılmış. Bu abartıları Türk sineması yapsa eminim yerden yere vururduk. 🙂 Son zamanlarda ABD yapımı aksiyon filmlerinde abartının dibine vuruyorlar. Bu saçmalama Hızlı ve Öfkeli filmi ile başladı ve onunla bitmeyecek gibi.

Genel anlamda aksiyon film seven kişilerin çok hoşuna gidecek bir yapım olmuş. Ama daha gerçekçi filmleri sevenlerin pek hoşuna gitmeyecektir.

Son sahnesindeki Louvre Müzesi görselinden sonra Red Notice 2 devam filmi için kapıyı açık bırakmışlar. Tabi filmin alacağı tepkilere göre çekilecektir diye düşünüyorum.

Aklıma takılan bir soruda mevcut. Filme zilyontane mermi atılmasına rağmen neden kimse ölmüyor?

Film Hakkında Bilinmeyenler

  • Filmin yıldızları Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot’un rolleri için her birinin 20 milyon ABD dolarından fazla kazanacağı biliniyor.
  • Filmde geçen Roma, Bali, Valensiya, Kahire, Arjantin, Sardunya ve Londra dahil olmak üzere çok sayıdaki bölge aslında ABD’de Georgia’da çekildi.
  • Filmin başlangıcına yakın Roma’daki barda, Dwayne Johnson’ın karakteri, kendi tekila markası olan Teremana Reposado Tequila’dan bir içki alıyor.
  • Dwayne Johnson’ın Merkezi İstihbarat (2016) ve Gökdelen’den (2018) sonra yönetmen Rawson Marshall Thurber ile üçüncü işbirliği.
  • Ryan Reynolds bu filmde bir polisin oğlunu oynuyor. Gerçek hayattada babası bir polistir.

SONUÇ

Film klasik bir soygun ve ajan filmi arkadaşlar. Sanırım bu filme benzer yüzlercesini izlemişsinizdir. Onun için büyük beklentiler ile filmi izlemeyin. Red Notice imdb puanı 6.6 ‘tir. (17 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 6.0‘tir. Bu arada Red Notice film incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.