Venom: Zehirli Öfke 2 Film İncelemesi

Venom: Zehirli Öfke 2 film incelemesi, konusu, karakterleri, IMDb puanı, cast, yorumları, türkçe fragmanı gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım. İyi okumalar.

Venom: Zehirli Öfke 2 Konusu

Hapishaneden kaçan seri katil Cletus Kasady ve Shriek’in Venom ‘un taşıyıcısı olan Eddie Brock ile olan mücadelesini izleyeceksiniz.

Venom: Zehirli Öfke 2 Fragmanı

Venom: Zehirli Öfke 2 Oyuncuları

Venom: Zehirli Öfke 2 Oyuncuları
  • Eddie Brock/Venom karakterini, Tom Hardy canlandırmaktadır. Genelde beceriksiz ve özgüveni olmayan, gözden düşmüş gazeteci.
  • Kasady/Carnage karakterini, Woody Harrelson canlandırmaktadır. Seri katildir. Ailsinden başlayarak bir çok kişiyi öldürmüştür.
  • Anne Weying karakterini, Michelle Williams canlandırmaktadır. Eddie ‘nin eski sevgilisidir. Ayrıca Venom kendisine hayrandır.
  • Frances Barrisson karakterini, Naomie Harris canlandırmaktadır. Filmde sesi ile zarar verebilen bir mutanttır.
  • Mulligan karakterini, Stephen Graham canlandırmaktadır. Filmde dedektif olarak olayları araştırmaktadır. Sanırım 3. Filmdede kendisini göreceğiz.

Venom: Zehirli Öfke 2 Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D yapımı olup, Sony Pictures Entertainment tarafından 15 Ekim 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Filmin süresi 97 dakikadır. Filmin orijinal adı Venom: Let There Be Carnage ‘dir. Bu arada Venom: Zehirli Öfke 2 bütçesi 110 milyon dolardır. Gişede 456 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştır.

Ayrıca film; macera, aksiyon, fantastik ve bilim kurgu türündeki filmlerden hoşlananlara hitap ediyor. Venom: Zehirli Öfke 2 nereden izleyebilirim? Şuan sadece sinemada izleyebilirsiniz.

Bilmeyenler için film 2018 yılında vizyona giren Venom filminin devamı niteliğindedir. İlk filmi izlemeden bu filmi izlememizi öneriyorum. Çünkü ilk filmden bu filme bir çok gönderme mevcuttu.

Bakınız: Venom Filmi

İlk filmden sonra Carnage ve She-Venom hakkında bulunduğum çıkarımlarım hepsi doğru çıktı. 🙂 Bir tek filmi Spider Man No Way Home evrenine bağlayacaklarını tahmin edemedim. Buda bize sürpriz oldu.

Neyse filmi ilk dakikadan son dakikaya kadar görsel bir şölen eşliğinde aksiyon dolu sahnelerden filmin nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz. Film tamamen bu görsel ve işitsel omurganın üstüne inşaa edilmiş. Yani filmde derinlemesine bir hikaye veya karakter yok.

Şimdi, film bu kadar iyi görsel sahnelerden sonra neden çok eleştiriliyor. Bunun en büyük sebebi çizgi roman hayranlarının Venom ‘u görmek istediği karakterden çok uzakta olmasıdır. Yani çiğ et ve beyinle beslenen bir uzaylı simbiyotun, Eddie ile ergen kavgaları ve evden çekip gitmesi. 🙂 Evet evet tam bir liseli havasında Venom ile Eddie.

Ama bu mizahı benim gibi sevenlerde olacaktır. Tabi bazı sahneler mizah adına abartılmış. Yani sevimli bir anti-kahraman yaratacağım diye Venom bu kadar yumuşatılmamalı diye düşünüyorum.

Zaten filmi Carnage geçtiği sahneler kurtarıyor. Hapishaneden kaşış sahnesinden başlayan dehşet ve katliam filmin sonuna kadar götürüyor. Şunuda belirtmek istiyorum Woody Harrelson çok iyi oynamış. Adama kötü adam olmak yakışıyor.

Film Hakkında Bilinmeyenler

  • Brock, Bayan Chen’in dükkânına girdiğinde, Venom onun için bir yığın dergi düzenler. Bu dergilerin kapağında Marvel yazarı Stan Lee var.
  • Son anda, Patrick Mulligan’ın gözleri mavi parlıyor ve kendi ortak yaşamına sahip olduğunu ve Toksin rolü için sahneyi hazırladığını gösteriyor.

SONUÇ

Film keyifle izlenebilecek bir yapım olmuş. Özellikle fantastik filmleri sevenlerin hoşuna gidecektir. Venom: Zehirli Öfke 2 imdb puanı 6.1 ‘dır. (87 bin ‘den fazla oy kullanılmıştır.) Filme benim puanım 7.8‘dir. Bu arada Venom: Zehirli Öfke 2 film incelemesi ‘ni umarım beğenmişsinizdir.

Venom: Zehirli Öfke 2 Resimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.