Sedef Kabaş Ne Dedi?

Şuan ülkenin tek günde mi biliyorsunuz Sedef Kabaş ne dedi? Tele1 kanalındaki bir programda Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanına hararet ettiğinden gözaltına alındı. Peki ne dedi?

Uğur Dündar, Engin Özkoç ve Aykut Eroğlu ‘nun katıldığı bir programda Kabaş;

“‘Taçlanan baş akıllanır’ diye bir söz vardır ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır, onu söylemeyeyim, ‘büyükbaş hayvan’ diyeyim. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz, o saray ahır olur” demiştir.

cümlelerini canlı yayında kullanmıştır. Bu sözlerden dolayı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Şimdi muhalefetten Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu bu sözü söyleyenin arkasında olduğunu söylemişler ama yanlış yoldalar. Bu söz isterse atasözü olsun isterse deyim, ülkenin bir makamını temsil eden kişi için kullanılamaz.

Bırakın devlet makamını kahvede okey oynadığınız arkadaşınıza bunu söyleseniz kavga çıkar. Muhalefet olmak hükümete karşı olan her şeyi desteklemek anlamına gelmemeli.

Cümlenin yanlışlığını şuradan belirtim aşağıdaki videoyu izlerken muhalefet milletvekili olan Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu ‘nun yüz ifadelerine bakınız. İkiside bu cümlenin hakaret sayıldığını o an anladılar. Canlı yayın olduğu içinde geri dönüşü olmadı tabi.

Sedef Kabaş Ne Dedi Videosu

Sedef Kabaş ne dedi youtube videosu

27 Aralık 2019

2020 Asgari Ücret

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.