Shaman King Anime İncelemesi

Shaman King anime incelemesi. Bu incelemede Shaman King animesinin konusunu, imdb puanı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca anime hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Shaman King Konusu

13 yaşındaki Asakura öteki dünya ile bu dünyayı birbirine bağlayan bir şamandır. Asakura ve en yakın arkadaşı Oyamada Manta kötü ruhlara karşı ve ruhları kötü kullanan şamanlara karşı mücadelesini konu alıyor animemiz. Ayrıca Asakura şaman kralı olmak için hazırlanıyordur.

Shaman King Fragmanı

Shaman King Karakterleri

  • Asakura = 13 yaşında şamanımız. Hedefi şamak kralı olmaktır.
  • Oymada Manta= Asakura ‘nın en yakın arkadaşıdır.
  • Amidamaru = Kendisi bir samuray ruhudur ve Asakura ‘nın ana ruhudur.
  • Tao Ren = Kendisi kötü karakterimizdir.
  • Anna = Asakura ‘nın nişanlısı bir medyumdur. Asabi ve güldüğü görülmemiştir. Hedefi Asakura ‘yı şaman kralı yapıp, onunla evlenmektir.
  • Horohor = Ainu kabilesinin bir üyesidir.
  • Ryu= Şamanlık dersi alan Asakura ‘nın öğrencisi.
  • Mikihisa = Asakura ‘nın babası.
  • Tamamura Tamao = Asakura ailesinin öğrencisi. Ponchi ve Konchi adlı iki ruhu vardır.
  • Hao Asakura = Kutsal ruhları ele geçirmeye çalışan baş düşmanımız.

Shaman King Animesi Yorum ve Eleştirilerim

Anime Japon yapımı olup, dizi ile aynı isme sahip mangasından uyarlanmıştır. Diğer adları シャーマンキング ‘dır. Anime Fantastik, Macera, Süper Güç, Doğaüstü ve Aksiyon türündedir. Ayrıca dizimiz 24 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. Ama Shaman King kaç bölüm derseniz şuan 64 bölümden oluşuyor. Shaman King kaç sezon.

Dizimizde bir şaman, vücudunun ruhun kontrolüne verip, o ruhun hareketlerini, tekniklerini herbir hatırasını kendi vücudu ile kullanıyor. Bir şamanın gücü ise kendisiyle anlaşma yapan ruhun gücüne göre belirleniyor. Ancak bu ruhları kötü işler içinde kullanan şamanlar bulunmakta. Asakura ruhları kötü amaçları için kullanan diğer şamanlarla mücadele etmektedir.

Animenin 2021 uyarlaması için: https://www.profesorungunlugu.com/2021/04/shaman-king-2021-anime-incelemesi.html

Dizide keşişlerde var, keşişlerin yazıtlarla yönettiği cesetlere Kyonshi deniliyor. Bunu neden söylüyorum çünkü Cheki Chen ‘in bir filmindede aynı şekilde Kyonshiler vardı ama filmin adını hatırlayamadım. Hatırlayan olursa yorum kısmına yazarsa sevinirim.

Animemizde her şamanın belirli düzeylerde furyokusu bulunuyor. Bu furyoku ne kadar güçlüyse Oversoul o kadar güçleniyor. Bu furyoku genelde her animede farklı bir isim alır ama özelliği aynıdırm. Mesela oyunlarda mana ile aynıdır. Mana ne kadar güçlüyse o kadar güç kullanırsın. Furyoku bir şamanın zihinsel gücü ile doğru orantılıdır. Yani zinhin yada inancın ne kadar güçlüyse furyoku o kadar güçlüdür.

Shaman King, savaşçıların ve tanrıların savaşı bir anime arıyorsanız tam size göre bir dizi. Bu savaşa, şamanların kendi arasındaki çekişmede eklenince kaçırılmayacak bir diziye dönüyor. Ayrıca ana karakteri güçlü olan, ana karakterin sonradan güçlendiği, ana karakterin gücünü sakladığı ve ruhlarla ilgili anime arayanlarada hitap ediyor. Shaman King anime incelemesi ‘ni beğendiğinizi düşünüyorum.

Shaman King Spoiler İncelemesi

Animenin eksi tarafı final sahnesi oldu benim için. Animenin ilk bölümünden son bölümüne kadar kutsal ruhlar, kutsal ruhlar diye söylendi durdu ama finalde tamamen boş çıktılar. Mesela daha görsele dayalı bir sahne olabilirdi. Benzer şekilde Hao ile Asakura arasındaki mücadele ilk bölümden itibaren konuşuluyor ama finalde 1 dk. içinde bitiriyorlar. Adam gibi sahne bile yok. Çok çok sönük kalmış bir final.

Shaman King tarzı anime arayanlar yada Shaman King benzeri anime arayanlar bu önerilerime bakabilirler: https://www.profesorungunlugu.com/etiket/ana-karakterin-sonradan-guclendigi-animeler

SONUÇ: Anime küçük çocuklar için uygundur değildir çünkü ecchi ve harem içeren bir anime. Shaman King imdb puanı 8.1 ‘dır. Animeye benim puanım 7.9 ‘dir. Bu arada animemiz Shaman King 2021 olarak tekrar çekildi.

Shaman King Resimleri – Wallpapers

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.