Canavar Sorunları (Love and Monsters) Film İncelemesi

Bugün Canavar Sorunları filmini inceleyeceğim arkadaşlar. Bu incelemede Canavar Sorunları filminin konusunu, imdb puanı, filmin bütçesini ve ne kadar kazanç sağladığı gibi bir çok bilgi vereceğim. Ayrıca film hakkında olumlu-olumsuz eleştirilerimi nedenleriyle birlikte açıklayacağım.

Canavar Sorunları (Love and Monsters) Konusu

Dünyadaki canlılar mutasyon geçirerek devasal boyutlara gelmiştir ve insanoğlunu bozguna uğratmıştır. Sağ kalan bir avuç insan ise saklanarak yaşamaktadır. Bunlardan birisi Joel ‘dir ve Joel sevgilisi için bu tehlikeli dünyada 80 km gidecektir. İşte bu yolculukta başına gelenleri konu alıyor filmimiz.

Canavar Sorunları (Love and Monsters) Fragmanı

Canavar Sorunları (Love and Monsters) Oyuncuları

Joel = Dylan O’Brien ( Kendisini Labirent serisi filmi ile tanıyorsunuzdur zaten. )
Jessica Henwick = Aimee
Michael Rooker = Clyde

Canavar Sorunları (Love and Monsters) Film Eleştiri ve Yorumlarım

Filmimiz A.B.D ve Kanada yapımı olup 16 Ekim 2020 tarihinde vizyona girmiştir. Film 109 dakika sürmektedir. Filmin orijinal adı Love and Monsters ‘dir. Film Aksiyon, Macera ve Kıyamet Sonrası Bilim Kurgusu (post apokaliptik ) türü içermektedir. Ama filmde bilim kurgu ve fantastik sahnelerde mevcut. Filmi altyazılı ve türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Kıyamet Sonrası Kitaplar İçin Tıklayınız

Film genel anlamda orta seviyede bir filmdi arkadaşlar. İsminde canavar geçiyor ama film içinde pekte öyle bol bol canavar göremeyeceksiniz. Ama sizi sıkmadan kendini izlettirecek bir film olmuş. Özellikle Dylan O’Brien gerçekten filmin hakkını vermiş. Adam distopya filmler için yaratılmış gibi geliyor bana. Başka bir Kıyamet Sonrası Bilim Kurgusu Labirent filminden sonra ilaç gibi geldide denilebilir.

Filmin kötü yanı gerçekçi bir konusu olmamasıydı. Yani bunlar sonuçta böcek, koca koca böcekleri kendi yaptıkları yay ve okla öldürüyor ama koca koca ordulara ne oldu anlamadım! Bir diğer saçmalık kıyametten sonra 7 sene geçmiş elektrik yok, teknoloji yok, yiyecek yok herkes sığınaklarda çalışıyor ama bizim adam yolda MAVIS adlı pili bitmet üzere olan bir robotla karşılaşıyor ve bu robot ailesinin adını soruyor. Ufak bir taramadan sonra ailesinin, annesinin resmini bulup ekrana getiriyor. Arkadaş bu robot nereye bağlandıda bu resimleri buldu? Yani filme duygusallık katacam diye saçmalamanın anlamı yok.

SONUÇ: Film ailecek izlenebilir ama canavarlar yüzünden çok küçük çocukların izlememesini öneriyorum. Canavar Sorunları filminin imdb puanı 7,0 ( 14 bin kişi oy kullanmış ). Filme benim puanım 6.5.

Tam Size Göre Aksiyon Filmleri Burada
Tam Size Göre Bilim Kurgu Filmleri Burada

Tam Size Göre Fantastik Filmler Burada

16 Kasım 2017

Ayla Filmi

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.